• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
K.Kariņš un daži viņa valdības ministriJa izdosies atsaukt 13. Saeimu, dienas būs skaitītas arī Krišjāņa Artura Kariņa (pirmajā rindā pa kreisi) valdībai. Foto: Saeimas kanceleja

LVSADA pateicas visiem, kas parakstījušies par 13. Saeimas atlaišanu un aicina piedalīties pārējos!

28.01.2020. Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir izplatījusi relīzi, kurā izsaka pateicību visiem, kuri jau ir parakstījušies, lai ierosinātu tautas nobalsošanu par 13. Saeimas atsaukšanu. To joprojām var izdarīt portālā Latvija.lv. 

LVSADA arī informē, ka ar Latvijas Radio starpniecību ir uzsākusi aģitāciju par tautas nobalsošanu par 13. Saeimas atsaukšanu. Portālā Latvija.lv savāktais parakstu skaits pašlaik pārsniedz 45 000, tomēr parakstīšanās intensitāte ir krasi samazinājusies.

Arodbiedrība atgādina, ka Latvijas Republikas Satversme dod vēlētājiem tiesību ierosināt tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu. Šī tiesība vienlaikus nozīmē pienākumu rīkoties, ja Saeimas rīcība un attieksme pret tautu rada bažas. Tieši tāpēc LVSADA 2019. gada 28. novembrī protesta akcijas noslēgumā iesniedza Centrālajai vēlēšanu komisijai iniciatīvu rīkot tautas nobalsošanu par 13.Saeimas atsaukšanu (InfoTOP.lv par to rakstīja šeit).

LVSADA uzsver, ka pieejama un kvalitatīva veselības aprūpe ir viens no valsts stūrakmeņiem. Un pauž bažas par to, ka gan veselības aprūpes pieejamības, gan priekšlaicīgas mirstības rādītāji Latvijā diemžēl ir vieni no sliktākajiem Eiropas Savienībā (ES). LVSADA uzskata, ka šajā situācijā galvenokārt vainojams trūcīgais valsts finansējums veselības aprūpei, kas ievērojami atpaliek ne tikai no vidējā ES rādītāja, bet arī no Lietuvas un Igaunijas. „Ne velti vairāk nekā divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju veselības aprūpes finansējuma uzlabošanu uzskata par valsts budžeta galveno prioritāti,” atgādināts relīzē.

Relīzes noslēgumā LVSADA atgādina: „neņemot vērā iepriekš minēto, 13. Saeima 2019. gada 13. novembrī ir pieņēmusi likumus par valsts budžetu, kas paredz turpmākajos gados nevis uzlabot, bet gan pasliktināt valsts finansējumu veselības aprūpei un klaji ignorē arī likumā nostiprinātās garantijas par darba samaksas pieaugumu nozarē.”

LVSADA uzskata, ka šāda Saeimas rīcība kaitē Latvijas valstij.

Tavs komentārs par rakstu: