• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
NMPD brigāde dodas uz izsaukumu"Ātro" mediķi spiesti paši maksāt par veselības aprūpes pakalpojumiem. Foto: LETA

LVSADA uzskata, ka valdība pret «ātrās palīdzības» mediķiem izturas īpaši netaisni

Pēc Latvijas Veselības un sociālās aprūpes arodbiedrības (LVSADA) “uzstājīga ierosinājuma” vēl aizgājušās valdības Veselības ministrija solīja papildināt valdības rīcības plānu ar pasākumiem, kas uzlabo Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieku piekļuvi veselības aprūpei.

InfoTOP.lv

Pagājušā gada augustā VM darba grupa nolēma, ka priekšlikums par savlaicīgu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību NMPD darbiniekiem ir “konceptuāli atbalstāms”. Lai iegūtu precīzāku informāciju par situāciju, ministrija uzdeva NMPD aptaujāt darbiniekus par gaidīšanas laika ietekmi uz viņiem nepieciešamās ārstniecības pieejamību.

LVSADA informē, ka NMPD aptauju ir veikusi un pirms tās rezultātu iesniegšanas ministrijai ar tiem iepazīstinājusi arī arodbiedrību. Izrādās, ka 2018. gada pirmajos sešos mēnešos medicīniskā palīdzība starp NMPD darbiniekiem ir bijusi nepieciešama 22% jeb 725 cilvēkiem. Kaut arī pacienta iemaksu un līdzmaksājumu viņu vietā sedz valsts, 2045 epizodēs (42% gadījumu) ilgā gaidīšanas laika dēļ “ātro” mediķi par pakalpojumu bija spiesti maksāt pilnu cenu no savas kabatas.

LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris to vērtē kā netaisnību: “Dienesta darbinieki katru dienu riskē ar savu veselību un pat dzīvību, lai pie pacienta nokļūtu, cik vien ātri iespējams. Taču, kad palīdzība vajadzīga viņiem, to nākas gaidīt mēnešiem ilgi. Tas nav pareizi.”

LVSADA ir izplatījusi relīzi, kurā pauž cerības, ka NMPD darbinieku veselības aprūpes uzlabošana būs viens no pirmajiem jaunās valdības darbiem, kas gan uzlabos veselības aprūpes pieejamību, gan mazinās darba roku trūkumu NMPD.

Tavs komentārs par rakstu: