• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Nūdisti ar plakātiem par Katalonijas neatkarībuPar neatkarības alkām var nākties maksāt dārgi. Foto: EFE/libertaddigital.com

Madride pārņem Katalonijas pārvaldīšanu, pasaules valstis nesteidz atzīt reģiona neatkarību

Spānija sestdien pārņēmusi tiešu pārvaldi pār Kataloniju, oficiālajā laikrakstā publicējot attiecīgu rīkojumu, saskaņā ar kuru par Katalonijas vadītāju kļuvis Spānijas premjers Marjano Rahojs (Mariano Rajoy).

Publicēts arī Rahoja rīkojumus, atbilstoši kuram Katalonijas pārvalde uzdota Spānijas vicepremjerei Marijai Sorajai Sāensai de Santamarijai (María Soraya Sáenz de Santamaría). Viņai uzticēts vairums atlaistās Katalonijas valdības funkciju, Sāensa de Santamarija pildīs arī atlaisto Katalonijas premjera un viņa vietnieka pienākumus.

Spānijas valdība ir atlaidusi arī Katalonijas reģionālās policijas priekšnieku Žosepu Ljuīsu Trapero (Josep Lluís Trapero), un tagad Katalonijas policiju vada Spānijas iekšlietu ministrs Huans Ignasio Soido (Juan Ignacio Zoido).

Tikmēr ASV, Lielbritānijas un Vācijas oficiālie pārstāvji paziņojuši, ka šīs valstis neatzīt Katalonijas reģiona neatkarību.

“Katalonija ir Spānijas neatņemama sastāvdaļa, un Savienotās Valstis atbalsta Spānijas valdības konstitucionālos centienus saglabāt Spāniju spēcīgu un vienotu,” teikts ASV Valsts departamenta preses sekretāres Hīzeres Nauertas (Heather Nauert) paziņojumā.

Savukārt Vācijas valdības preses sekretārs Štefens Zaiberts (Steffen Seibert) tviterī ir paziņojis, ka Vācijas “federālā valdība neatzīst šo neatkarības deklarāciju. Spānijas suverenitāte un teritoriālā integritāte vienmēr paliks neaizskarama”. “Mēs ceram, ka iesaistītās puses izmantos visas pieejamās iespējas dialogam un deeskalācijai,” viņš piebilda.

Arī Lielbritānijas valdība pavēstīja, ka “neatzīst tagad un neatzīs nākotnē Katalonijas neatkarību”.

Pret Katalonijas neatkarības atzīšanu ir izteikušās arī Ukrainas un Latvijas Ārlietu ministrijas.

Tavs komentārs par rakstu: