• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jānis MaizītisKad jau, tad jau! - ieceļam Jāni Maizīti par diktatoru, un ar valsts drošību viss būs kārtībā! Foto: LETA

Maizīti, atņem pielaidi Vējonim!

Cilvēki, attopieties! Vai Latvijas specdienestiem nav dota pārlieku liela vara, nosakot, kurš būs Ministru prezidents un kurš – nebūs? Vai jūs varat nosaukt vēl vienu DEMOKRĀTISKU, TIESISKU valsti, kurā specdienesta šefs saka pēdējo vārdu valsts augstāko amatpersonu izvēlē? Kāda suņa pēc jātērē laiks un resursi vēlēšanām, ja tik un tā pēc tam Satversmes aizsardzības biroja (SAB) priekšnieks Jānis Maizītis jebkuru ievēlēto varēs nostādīt “pie ratiem”?

Dzintars Zaļūksnis  

Arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis nupat kārtējo reizi ir parādījis, kāda verga dvēsele var būt latvietis,– nu, vismaz tāds, kas nāk no Ērgļu puses. Tas, ka Satversmes 2. pants par Latvijas suverēnu ieceļ tautu, ir Satversmes rakstītāju alošanās, pauž Vējonis! Īstajam suverēnam ir jābūt slepenpolicijai – piemēram, SAB! Kas tam nepiekritīs, nedabūs pielaidi valsts noslēpuman!

Pārsteidzoši, bet latviešu tauta jau ir pieradusi, ka augstākās valsts amatpersonas ir atkarīgas no SAB priekšnieka žēlastības. Tas ir attaisnojami, tāpēc ka tā prasa valsts drošības intereses? Vai ar to gribat teikt, ka mēs esam visdrošākā valsts pasaulē? – Nekur citur tautas ievēlētai amatpersonai (piemēram, parlamenta deputātam) specdienestu šefs nevar tā vienkārši liegt pielaidi valsts noslēpumam. Patiesību sakot, pat parlamenta deputātu ieceltai amatpersonai (prezidentam vai premjerministram) nevar.

Atminaties, kāds bija viens no pirmajiem ASV prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) rīkojumiem tūlīt pēc stāšanās amatā? Atlaist CIP šefu! Un ne jau par to, ka viņš Trampam liedza pielaidi valsts noslēpumam – tīri profilaksei.

Tomēr pielaide valsts noslēpumam nevarot tikt piešķirta automātiski, vēlreiz un vēl kladzina Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Uz tikšanos ar Vējoni partijas vēlējušas aicināt arī Maizīti. Nominētais premjera kandidāts Aldis Gobzems iepriekš bija izteicies, ka KPV LV vēlētos Maizītim vaicāt, kāpēc “specdienesta vadītājs nedara tiešos pienākumus”, bet “publiski komentē informāciju, kas var kaitēt valsts reputācijai”. Gobzems var patikt, var nepatikt, bet šoreiz viņam ir simtprocentīga taisnība! Pakārt virs jebkura deputāta “pielaides” Damokla zobenu – kā tas vispār saistās ar Satversmi, tiesiskumu, demokrātiju?

Prezidenta kanceleja informē, ka Vējonis esot pārliecināts – speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam saņemšanas regulējumā Latvijā esot nodrošināts “līdzsvars starp valsts drošības un demokrātijas interesēm”. Kāds līdzsvars? Starp ko līdzsvars? Vai Vējonis uzskata, ka demokrātija pati par sevi ir kaut kas pretējs valsts drošībai? Tad pietiek māžoties, ieviešam Maizīša diktatūru, un viss būs kārtībā, valsts plauks un zels!

“Latvija ir tiesiska valsts un neviens, tai skaitā, Valsts prezidents, nedrīkst ietekmēt drošības iestāžu lēmumu par speciālās atļaujas pieejai valsts noslēpumam saņemšanu gan nacionālajā, gan Eiropas Savienības, gan NATO līmenī,” saka Vējonis, aizslaucīdams mēslainē visus demokrātijas principus. Ja galīgais vārds jebkurā jautājumā pieder slepenpolicijai – ar ko 21. gadsimta Latvija atšķiras no 19. gadsimta nogales Krievijas impērijas vai 20. gadsimta sākuma Austroungārijas?

Pēc šādām pasāžām, nudien, jāaicina Maizītis atņemt visas iespējamās pielaides pašam Vējonim, jo viņš nopietni apdraud demokrātijas – tātad arī Satversmes un valsts suverenitātes pamatus.   

Tavs komentārs par rakstu: