• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Daudzdzīvokļu nami Rīgā.Rīgā dzīvokļu ir daudz, bet stipri par maz. Foto: Rīgas dome

Mājokļu īres beztermiņa līgumus Rīgas dome sākusi pārslēgt uz diviem gadiem

Rīgas dome sākusi pašvaldības dzīvokļu īrniekiem izsūtīt vēstules, kurās informē par īres līgumu pārslēgšanu. Ja cilvēks nebūšot ar mieru, dome draudot ar tiesas darbiem, ziņo lsm.lv. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Jaunais Dzīvojamo telpu īres likums stājās spēkā pagājušā gada 1. maijā. Atbilstoši šim likumem agrāk noslēgtie beztermiņa līgumi jāpārslēdz uz termiņu, ko nosaka pašvaldības saistošie noteikumi.

“29. jūnijā šie noteikumi ir stājušies spēkā, un Dzīvokļu pārvalde ir sākusi izsūtīt īrniekiem attiecīgas vēstules. Automātiski līgumu grozīt mēs nevaram, tāpēc ka cilvēkam jāpauž savu brīvu gribu, viņam ir tiesības uz savu viedokli. Tomēr, ja cilvēks nevēlas pārslēgt līgumu, tad atbilstoši likumam pašvaldībai ir tiesības iesniegt prasību tiesā un lūgt tai pieņemt lēmumu par līguma termiņa noteikšanu,” stāsta Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes vadītāja Mārīte Javorska.

Viņa piebilst, ka, lai nezaudētu īres tiesības pašvaldības mājoklī, īrniekam ir jāievēro vairāki noteikumi. Pirmkārt, viņa dzīvesvietai jābūt deklarētai attiecīgajā adresē. Otrkārt, viņa īpašumā nedrīkst būt cits dzīvošanai piemērots mājoklis. Treškārt, visiem īres un komunālo pakalpojumu rēķiniem jābūt apmaksātiem. Ceturtkārt, municipālā dzīvokļa īrnieks nedrīkst bojāt pašvaldības īpašumu vai pazemināt dzīves kvalitāti citiem mājas iemītniekiem. 

Ja nebūs nekādu problēmu, sola Javorska, pēc diviem gadiem īres līgums tiks automātiski pagarināts, un par to pašvaldība informēs īrnieku. Lēmumu par īres līguma slēgšanu pieņem Rīgas domes Dzīvojamo telpu izīrēšanas komisija.

Tomēr pašvaldības dzīvokļa īrniekam jāņem vērā, ka viņu var palūgt pārcelties uz mazāku dzīvokli, ja konkrētajā platībā iemītnieku kļuvis mazāk. Un tas nekādi nav saistīts ar īres līguma termiņu.

Tavs komentārs par rakstu: