• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Cilvēks saņem lādiņu no "Teslas bumbas".Šis būs vēl viens maksājums no sērijas "nesaprotu, par ko". Ekrānšāviņš no: Youtube.com

Mājsaimniecībām un mazajiem uzņēmumiem nākamgad elektrības rēķini augs

AS “Augstsprieguma tīkls”, ieviešot maksu par jaudas uzturēšanu elektroenerģijas ražotājiem, no nākamā gada samazinās pārvades tarifus un cels maksu par pārvades jaudas uzturēšanu. Šo plānu, kas publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”, nupat ir apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Sakarā ar AS “Augstsprieguma tīkls” jauno tarifu aprēķināšanas metodiku mājsaimniecībām un daļai mazo un vidējo uzņēmumu elektrības rēķini varētu palielināties, atzīst Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs Ralfs Nemiro iz partijas “KPV LV”. Iespēju, ka daļai patērētāju elektrības rēķins pieaugs, apstiprina arī AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons, norādot, ka tas varētu sevišķi ietekmēt tieši viņa uzņēmuma klientus – piemērotā maksa par elektrības pārvadi faktiski tiks sadārdzināta par 3,6%, kas veido vairāku miljonu eiro izmaksas gadā un liks “Sadales tīkliem” savu tarifu paaugstināt – iespējams, līdz 15% vai pat vairāk.

Jaunajā tarifu projektā, ko plānots pabeigt līdz gada beigām, AS “Sadales tīkls” maksu par vienas kilovatstundas pārvadi gan ir samazinājis vidēji par 45%. Tomēr rēķini pieaugs tiem, kas uzstādīto jaudu “neizmantos efektīvi”, un tieši šajā grupā – neatkarīgi no tā, KĀ tie izmanto elektroenerģiju – ietilpst visi mazie patērētāji, pirmām kārtām mājsaimniecības. Pēc definīcijas, tikai un vienīgi patērētā [niecīgā] daudzuma dēļ. Šai grupai – atkarībā no patērētāju pieslēguma veida – maksa par uzstādītās jaudas uzturēšanu pieaugšot par vidēji 30%.

“Augstsprieguma tīkls” taisnojas, ka līdz šim tarifu aprēķināšanas metodikā izdevumi (ap 6,5 miljoniem eiro) saistībā ar pārvades tīkla uzturēšanu segti no tā sauktajiem pārrobežu sastrēgumu vadības ieņēmumiem. Turpmāk šos ieņēmumus uzņēmums “novirzīšot kapitālieguldījumu finansēšanai, tādējādi mazinot nākotnes tarifus un sniedzot ilglaicīgu efektu”.

Tavs komentārs par rakstu: