• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
NUPES plakāts pie žogaTāda apvienība kā NUPES Latvijā nebūtu iespējama. Foto: Lisa Bryant/VOA

Makrona otrā prezidentūra būs «skarba»

Francijas prezidenta Emanuela Makrona (Emmanuel Macron) pārstāvētā labējo centristu koalīcija “Ensemble” (Kopā) ir zaudējusi absolūto vairākumu parlamenta apakšpalātā, informē telekanāls “France 24”.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Francijas parlamenta vēlēšanu otrās kārtas provizoriskie rezultāti uzrāda, ka labus panākumus vēlēšanās guvusi Žana Lika Melanšona (Jean-Luc Mélenchon) vadītā kreiso spēku apvienība “NUPES [Nouvelle Union Populaire Ecologique et Sociale], kurā ietilpst visai raiba kompānija – zaļie kopā ar sociālistiem un komunistiem –, un Marinas Lepenas (Marine Le Pen) “Rassemblement national” (Nacionālā apvienība).

Vēlēšanu provizoriskie dati uzrāda, ka Makrona “Ensemble” varētu būt ieguvusi 245 no kopumā 577 vietām Nacionālajā sapulcē  (Assemblée nationale), zaudējot absolūto vairākumu.  Melanšona “NUPES” varētu būt ieguvusi 131 deputāta mandātu, bet Lepenas apvienība – 89, kas uzskatāms par vēsturisku panākumu, jo līdz šim Nacionālajai apvienībai parlamentā bija tikai astoņas vietas.

Lai arī finanšu ministrs Bruno Lemērs (Bruno Le Maire) vēlēšanu rezultātus ir nosaucis par “demokrātisko šoku”, tie nav uzskatāmi par pārsteigumu: Makrona koalīcijas lejupslīde tika prognozēta jau pirms vēlēšanu pirmās kārtas, kas notika 12. jūnijā. Tas nozīmē, ka Makrona pieteiktie pārkārtojumi, ko viņš pats lepni sauc par reformām, varētu arī apstāties – tostarp iecere paaugstināt pensionēšanās vecumu no 62 uz 65 gadiem.   

Tavs komentārs par rakstu: