• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ērika Druē aizturēšanaĒrika Druē aizturēšana. Foto no: lameuse.be

Makronam apnīk «spēlēt demokrātiju»: apcietināts «dzelteno vestu» līderis

Atšķīrībā no Latvijas, kur drošības līdzeklis apcietinājums tiek “dāļāts” pa labi un pa kreisi, Francijas  kriminālprocess paredz, ka apcietinājums var tikt piemērots tikai ārkārtas gadījumos. Tāpēc “dzelteno vestu” līdera apcietināšana gandrīz noteikti ir notikusi ar politisku atbalstu.

Francijas policija ir aizturējusi un ievietojusi apcietinājumā vienu no “dzelteno vestu” protestu kustības līderiem Ēriku Druē (Éric Drouet) par to, ka viņš bija organizējis demonstrāciju Parīzes centrā, to nepiesakot, vēsta laikraksts “Le Figaro” (šeit).

Druē jau vienreiz tika aizturēts decembrī, un viņam 5. jūnijā plānota tiesa par “aizliegta D kategorijas ieroča nēsāšanu”. Tagad viņš tika aizturēts, viņš devās uz Elizejas laukiem, informē ziņu avots policijā. Vairāki desmiti demonstrantu trešdienas vakarā bija sapulcējušies pie “McDonalds” restorāna Triumfa arkas (Arc de Triomphe) tuvumā, gaidot Druē ierašanos.

Francijas kreiso radikāļu līderis un ass prezidenta Emanuēla Makrona (Emmanuel Macron) kritiķis Žans Liks Melanšons (Jean-Luc Mélenchon) tvterī ierakstīja (šeit): “Ēriks Druē atkal aizturēts, kāpēc? Varas ļaunprātīga izmantošana. Politizēta policija uzbrūk un vajā dzelteno vestu kustības līderus.”

Piekāpjoties “dzeltenajām vestēm”, valdība sākotnēji paziņoja par atteikšanos no iecerētās degvielas nodokļa paaugstināšanas (šeit), bet decembra vidū Makrons paziņoja par minimālās algas paaugstināšanu un piekāpšanos arī attiecībā uz izteikti nepopulāro nodokļu palielināšanu pensionāriem.

Kopš tā brīža protestu kustība ir sašķēlusies mērenajos, kas vēlas iesaistīties dialogā ar valdību, un radikāļos, kuri grib turpināt protestus. Demonstrāciju dalībnieku skaits ir samazinājies, tomēr tās turpinās.

Tavs komentārs par rakstu: