• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ginta Gabrāna "paplašinātā realitāte"Ginta Gabrāna "paplašinātā realitāte". Publicitātes attēls: Gints Gabrāns

Mākslinieks Gints Gabrāns aicina «paplašināt realitāti»

Dzīvoklī, savrupnamā, mežā vai pļavā, pilsētās un novados – no 17. aprīļa visā Latvijā ir redzams jauns mākslinieka Ginta Gabrāna papildinātās realitātes SAN aplikācijas projekts “Jaunās teritorijas. Pavasaris, 2020, LV”, medijus informē mākslinieka pārstāvji.

Gabrāna jaunais projekts ir fantastiskas virtuālas skulptūras, kas dodas cauri sienām – kustīgas, vijīgas, krāsainas, mirdzošas un lielas. Objekti ir izvietoti fiksētās GPS koordinātās un noklāj Latvijas teritoriju.

“Objekti būs redzami jebkuram lietotājam, kas būs lejupielādējis SAN aplikāciju un atradīsies definētā zonā. Katras zonas diametrs ir 50 kilometri un kopā tās veido Latvijas teritorijas pārklājumu. Objekti ir kilometriem lieli, un katrs tos redzēs citādi – no sava skatpunkta un savā vidē,” paskaidro mākslinieks.

Viņš aicina sūtīt attēlus un norāda, ka cilvēkiem ir jābūt gataviem sastapties ar objektu sastrēgumiem vietās, kur jaunais projekts pārklāsies ar citiem SAN objektiem – Rīgā, Carnikavā, Rojā un Madonas rajonā. “Tās būs neparedzamas, nepārbaudītas kombinācijas, kur objekti savienosies vai sakritīs čupā un, iespējams, veidos savstarpējus traucējumus, bet tā var rasties interesantākās lietas,” saka Gabrāns. Tāpat viņš aicina sūtīt GPS koordinātas, ja kādam izdodas nonākt vietā, kas palikusi ārpus teritorijas. Tur pārklājums tiks precizēts.

Aplikācija SAN lejupielādējama par brīvu mājaslapā san.lv (App Store,  Google Play). Lietotājs atver aplikāciju un ielādē objektu “Jaunās teritorijas. Pavasaris, 2020, LV” no saraksta. Kad objekts ir ielādēts, aplikācija var darboties bez interneta (tikai ar GPS). Vienreiz ielādējot objektu “Jaunās teritorijas. Pavasaris, 2020, LV”, tas darbosies visā Latvijas teritorijā. Mākslinieka kontakti: gints@gabrans.com. AR animācija: Aldis Kopštāls, programētāji: Overly.

Tavs komentārs par rakstu: