• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Cirvis malkas bluķīAtpūtai nav laika! Foto: Shutterstock

Malka strauji kļūst dārgāka un tās nepietiek

Salīdzinot ar pērno gadu, malkas cena Latvijā ir palielinājusies pusotru divas reizes. Iemesls – ārējās tirdzniecības apstāšanās ar Krieviju, Baltkrieviju un Ukrainu, kā rezultātā augušas izejvielas un būtiski palielinājies pieprasījums, ziņo lsm.lv.   

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Ropažu novada palielā uzņēmumā, kurš cita starpā nodarbojas ar malkas sagatavošanu un tirdzniecību, uzskata: no vienas puses, situācija malkas tirgū ir lieliska – malka vajadzīga visiem, un tās cena aug. Tomēr, no otras puses, situācija ir briesmīga, tāpēc ka daudzi pircēji tik dārgu malku vienkārši nespēj nopirkt. Divi kubikmetri bērza malkas pērn maksāja ap 120 eiro, šogad – divas reizes vairāk.

Iemesli ir vairāki: būtiski palielinājusies izejvielas cena (par 40-100%), par 40% dārgāka kļuvusi elektroenerģija.

“Es uzskatu, ka viens no visbūtiskākajiem faktoriem ir tas, ka aizvērušies Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas tirgi. Tikai tagad mēs jūtam, cik liels ir bijis to īpatsvars. To sāk saprast arī mūsu klienti Skandināvijā, Anglijā, Amerikā, jo viņi arī iegādājās malku šajās valstīs. Tagad viņi vēršas pie mums, bet mums arī pašiem klientu pietiek. Mēs fiziski nevaram saražot yo, ko saražoja trīs valstis,” teic uzņēmuma “RaWood Export” valdes loceklis Jānis Slāvietis.

Arī cilvēku pirktspēja nav bezizmēra.

“Cilvēki redzēs, ka maiss malkas ir kļuvis divreiz, trīsreiz, pat četrreiz dārgāks, un sāks domāt, sak, varbūt labāk nopirkt vēl kādu segu. Izgudrot citu veidu, kā sasildīties nevis pirkt dārgu malku,” domā Slāvietis.

Specializētajos uzņēmumos iesaka jaunajai apkures sezonai sākt gatavoties jau tagad: sagaidāms, ka cena turpinās augt – jo tuvāk sezona, jo dārgāka būs malka. Un jau šobrīd uzņēmumos ir izveidojušās garas rindas pēc malkas – jāgaida trīs nedēļas, pat mēnesis.

Tavs komentārs par rakstu: