• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Ministrs Juris Pūce"Mandarīns" Juris Pūce. Attīstībai/PAR. Foto no: attistibai.lv

«Mandarīns» Pūce jeb Pašvaldībām nav tiesību uzklausīt savus iedzīvotājus

Latvijas politiskais isteblišments muļķo sabiedrību jau ir pieradinājis, ka augstāks amats nozīmē arī vairāk taisnības. Eksperti var malt, cik uziet, ka Deglava tilta balsti ir no betona ar granīta šķembu piejaukumu, bet taisnība būs iekšlietu ministram, kurš uzskata, ka tie ir no smiltīm.  

Dzintars Zaļūksnis   

Līdzīgi pašlaik ir ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci. Tikai viņa gadījums ir vēl traģiskāks, jo Pūces kungs iepriekšējā dzīvē ir bijis kāds nebūt, bet zvērināts advokāts (lai Dievs sarga viņa klientus!). Hansa Kristiana Pūces sarakstīto ne visai interesanto pasaciņu par nelieti Ušakovu internetā atrast vairs neizdodas: no “Latvijas Vēstneša” vietnes tā ir pazudusi. Toties internetā var sameklēt tā paša, bet nu jau kartogrāfa Pūces zīmēto pašvaldību robežu vīziju. Bet tagad bargais mandarīns Pūce ir noteicis, ka pašvaldībām neesot tiesību izzināt savā teritorijā dzīvojošo cilvēku viedokli.

Proti, Pūces vadītā ministrija (VARAM) ir apturējusi Ikšķiles novada pašvaldības lēmumu, kas paredz rīkot iedzīvotāju aptauju ar mērķi noskaidrot viedokli par iespējamo novada pievienošanu citai administratīvai teritorijai. “Nav brīv!” – apgalvo laikam tak kādreiz juristos mācījies Pūce: “Ikšķiles domes lēmums par aptaujas organizēšanu nepārprotami pārkāpj normatīvajos aktos noteiktās pašvaldību pilnvaras, jo saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām”, vietvara var organizēt, piemēram, publisko apspriešanu, bet tikai par pašas pašvaldības autonomās kompetences jautājumiem”.

Pag, pag, ministra kungs, kur te rakstīts, ka pašvaldība nedrīkst aptaujāt savus iedzīvotājus? “Nein!” atkal kliedz VARAM šefs “Trevoga! Banzai!”. “Ne šis likums, ne arī citi normatīvie akti neparedz domei tiesības rīkot aptauju, kas pēc savas formas atgādina iedzīvotāju piedalīšanos vēlēšanās vai vietējā referendumā un saistoša lēmuma pieņemšanā.” Normālā valstī, ja ministram “liekas”, viņš, visdrīzāk, sasitīsies. Naivajā un politiķu gribai pakļāvīgajā Latvijā cilvēki nopūšas un māj ar galvu.

Vai varbūt ikšķilieši tomēr meklēs (un tad, visdrīzāk, arī atradīs) taisnību tiesā? Jo neviens ministrs, pat tik varens kā Pūce, nevar pašvaldībai liegt uzzināt savu iedzīvotāju viedokli “aptaujā, kas pēc savas formas atgādina iedzīvotāju piedalīšanos vēlēšanās vai vietējā referendumā un saistoša lēmuma pieņemšanā”. Bez šaubām, pats Pūce tādas aptaujas rezultātus var uzkārt uz nagliņas, bet viņam noteikti to negribas, jo cilvēku uzticību ministram šāda uzkāršana nevairos.

Tāpēc labāk neko tādu nepieļaut. Aizliedzu – un beigta balle!

Ikšķiliešus Pūce neuzskata par neko gudrākiem kā viņš pats. Par to liecina demagoģiskie iebildumi pret aptaujas jautājumu “Vai Jūs esat par Ikšķiles novadu kā patstāvīgu Latvijas Republikas administratīvo teritoriju?” Tas radot “maldinošu iespaidu, ka iedzīvotāji piedalās lēmuma pieņemšanā par administratīvi teritoriālo reformu”. Aha, tā gan! Tādā vīzē vēl glupie ikšķilieši sadomās nodibināt suverēnu Ikšķiles Republiku un uztvers to pilnā nopietnībā? Vai vismaz sarīkos referendumu ar jautājumu “Vai jūs vēlaties, lai VARAM vadītu kompetents ministrs?” – un tad Pūcem nāksies kravāt mantiņas.

Lai nu kā, 15. aprīlī Ikšķiles novada dome apstiprināja iedzīvotāju aptaujas nolikumu, kurā noteikta kārtība, kā Ikšķiles iedzīvotājus aptaujās par pievienošanu citam novadam. Aptaujas mērķis ir noskaidrot novada iedzīvotāju viedokli par iespējamo Ikšķiles novada pievienošanu citu novadu administratīvajām teritorijām. Nevis atzīties mīlestībā vai nemīlestībā personīgi ministram Pūces kungam.

Lai cik tas nebūtu dīvaini, nevienam nav tiesību aizliegt  ikšķiliešiem rīkot un piedalīties šādās aptaujās. Kaut vai šis “neviens” būtu PATS Juris Pūce.

Nu ja, bet nevienam nav arī tiesību aizliegt ministram iedomāties sevi par zemes nabu.

2 Komentāri


 1. Anna
  2019-04-27

  Pūce ir burvīgs. Viengabalains savā tēlā. Vides aizpārdošanas un reģionālās atļaudošanas ministrijas kārtējais ministrs...

 2. Oskars
  2019-04-29

  Esiet uzmanīgi- pūces ir nakts plēsēji................................

Tavs komentārs par rakstu: