• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Marina Lepena un Žordāns Bardels. Marina Lepena "palaiž pasaulē" savu audzēkni Žordānu Bardelu. Foto no: voanews.com

Marinu Lepenu «Nacionālās apvienības» priekšgalā nomainījis Žordāns Bardels

Francijā visai populārā tālu (far) labējā politiskā partija “Rassemblement national” [Nacionālā apvienība] mainījusi vadītāju. Ilggadējās līderes Marinas Lepenas (Marine Le Pen) vietu ieņēmis 27 gadus vecais Žordāns Bardels (Jordan Bardella), ziņoReuters”. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Bardels tiek uzskatīts par Lepenas protežē, un viņa kandidatūru atbalstīja 85% partijas biedru. Politiķis dzimis un uzaudzis nabadzīgā Parīzes priekšpilsētas rajonā, un abi viņa vecāki ir pirmās un otrās paaudzes imigranti. Tolaik vēl par Nacionālo fronti (Front National) dēvētajai partijai viņš pievienojās 16 gadu vecumā, bet jau pēc septiņiem gadiem bija līderpozīcijās Eiropas Parlamenta vēlēšanu sarakstā.

Šogad Lepenai arī trešajā mēģinājumā neizdevās uzvarēt prezidenta vēlēšanās un nācās piekāpties pašreizējam valsts vadītājam Emanuelam Makronam (Emmanuel Macron). Taču jūnijā notikušajās parlamenta vēlēšanās partija guva nepieredzētus panākumus un Nacionālajā sapulcē (Assemblée nationale) ieguva 89 deputātu mandātus.

Eksperti ir vienisprātis, ka partijas līderu maiņas mērķis ir turpināt partija “normalizēšanu”, laužot tās sākotnējo radikālo tēlu: “Nacionālajai frontei” jau no sākta gala tiek pārmests antisemītisms un ekstrēmisms. Tieši šā imidža dēļ partija 2018. gadā mainīja nosaukumu. 

Tavs komentārs par rakstu: