• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā.Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā. Foto no: visitlatgale.lv

Marka Rotko mākslas centrs piedāvā sešas izstādes

No 16. maija Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ver durvis apmeklētajiem, piedāvājot skatīt sešas mainīgās izstādes un pastāvīgo ekspozīciju ar mākslinieka Marka Rotko (angl.: Mark Rothko, 1903-1970) oriģināldarbiem, informē centra pārstāvji.

Divu mēnešu garumā, kamēr valstī tika izsludināts un vēl pagarināts ārkārtas stāvoklis, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā darbi turpinājās. Ekspozīciju un izstāžu kuratori strādāja pie jauniem mākslas projektiem, savukārt vēsturiskā artilērijas arsenāla ēka ieguva otru elpu. No 16. maija centrs atkal vērs durvis apmeklētājiem.

Kā ik gadu pavasarī Latgales mākslinieku veikums skatāms Latgales reģiona mākslas konkursa izstādē, šogad par tēmu “Iekšpus – ārpus”. Izstādē skatāmi 58 Latgales mākslinieku darbi dažādos mākslas medijos.

Izstādē “Divas virsotnes” vienā mākslas telpā tiekas divi izcili mākslinieki – gleznotāja Silva Linarte (1939–2018) un keramiķis Pēteris Martinsons (1931–2014).

Vēl no Rotko centra kolekcijas izstādīta Daugavpilī dzimušā amerikāņu mākslinieka Sigurda Vīdzirkstes (1928-1974) izstāde “Ārpus laika”. Līdzīgi daudziem trimdas māksliniekiem Ņujorkas mākslinieka Vīdzirkstes daiļrade Latvijā nebija zināma līdz pat 20. gadsimta beigām. Viņa autortehnika un individuālais rokraksts, kas balstījās uz kibernētikas likumiem un mākslinieka zināšanām dažādās ar mākslu nesaistītās jomās, attīstījās sešdesmito gadu sākumā. Vīdzirkste ir devis būtisku ieguldījumu abstraktās glezniecības attīstībā un var tikt uzskatīts par kibernētiskās glezniecības pirmgājēju ASV.

Līdz ar liegto iespēju pilnvērtīgu laika periodu skatīt iepriekšējās sezonas izstādes, tiek pagarināts apskates laiks izstādei “Roms Viesuls. Grafika” no Lietuvas mākslas muzeja kolekcijas, rumāņu keramiķes Delijas Maksimas izstādei “Redzamības virskārta” un 9. starptautiskā Latgales grafikas simpozija izstādei.

Izstādes apmeklētājiem pieejamas līdz 14. jūnijam. Latgales reģiona mākslinieku izstāde "Iekšpus – ārpus” un Silvas Linartes un Pētera Martinsona izstāde "Divas virsotnes” skatāmas līdz 25. oktobrim.

Rotko centrs lūdz apmeklētājiem izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt Rotko centru, ja ir infekcijas slimības simptomi vai noteikta pašizolācija. Tāpat Rotko centra administrācija aicina muzeja apmeklētājus norēķināties ar maksājumu kartēm, lai ierobežotu skaidras naudas maksājumus, ievērot 2 metri distanci, mazgāt vai dezinficēt rokas pirms ieiešanas ekspozīciju zālēs.

Verot durvis apmeklētājiem, Rotko centrs piedalās muzeju kopējā informatīvajā kampaņā #TiekamiesTagad.

Tavs komentārs par rakstu: