• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Meitene ar pērļu auskaru maskāMana mīļā meitene, noņem, lūdzu, masku! Foto: Ben Birchall/AP Photo

Maska man neļauj justies veselam jeb Pozitīvā egoisma atgriešanās

Man riebj, ka Latvijas valdība un politiķi pēkšņi sākuši rūpēties par svešiem cilvēkiem, tostarp mani. 30 gadus viņiem ir bijis pilnīgi vienalga, vai man ir nauda, ar ko samaksāt rēķinus un vienkārši nopirkt dārzeņus vakariņām. 30 gadus es zināju, ka viņiem ir vienalga, vai es dzīvoju, vai mirstu.

Dzintars Zaļūksnis   

Tagad es redzu, ka tas bija labi. Patiesībā tas bija lieliski! Jo tagad, kad šie paši zvēriņi un aiz viņiem stāvošie anonīmie deguni pēkšņi sāk uzspiest man savas rūpes, es redzu, ka man jāatsvešinās no man mīļiem cilvēkiem, jāatsakās no tuvām un ierastām lietām... Es jūtu, ka veselais saprāts mani pamazām atstāj un nervozi aiziet uzpīpot.

Nē, es neapgalvoju, ka maskas, šalles vai bandanas pret vīrusiem neaizsargā nemaz. Ir muļķīgi deguna un mutes aizsega nenēsāšanu aizbildināt ar to, ka vīruss, rau, esot pārāk sīks, lai tas spētu šo aizturēt. Kā sagudrojis kāds interneta asprātis, maska pret vīrusu esot tikpat kā drāšu žogs pret odiem. Tas tā būtu, ja vienšūnas mūdzis vīruss pats spētu rāpot un lidot. Nē, šis spēj pārvietoties tikai transportlīdzeklī, kas ir krietni lielāks par pašu – šķidruma pilienā. Tas ir apmēram tā, kā ods pārvietotos ar ziloni. Nu, jā, drāšu žogs īsti nelīdzēs arī pret ziloņiem. Bet vismaz dažus aizturēs.

Ne jau maskas še ir galvenais. Galvenās ir bailes, un maskas diemžēl ir to simbols. Turklāt šīs bailes ir paštaisnas, neloģiskas un bieži vien agresīvas. Šodien iepērkoties tirgū pie pazīstamas pārdevējas, savu bandanu noslidināju uz zoda, jo uzskatu, ka ir nepieklājīgi kādu uzrunāt ar aizsegtu muti. Galu galā – starp mums bija plastmasas plāksne. Iepirkos, pagriezos, un man tieši sejā, pārkāpusi valdības noteikto 2 metru distanci, iekliedzās maskota sieviete – a ko jūs bez maskas! Sveiciens no Josifa Visarionoviča, gribējās pateikt. Bet nepateicu. Un pat neaizrādīju, ka viņa ir pārkāpusi manu privāto telpu, ko noteikusi tā pati valdība, kas liek staigāt uzpurnī. Agresijas pietiek arī bez šādām vārdu pārmaiņām.

Maska iznīcina manu pozitīvo egoismu. Maska man neļauj justies veselam. Varbūt kādam tas nav svarīgi. Man ir! 55 gadus esmu nodzīvojis pasaulē, visādi ir klājies. Bērnībā biju slimīgs, arī gripa laiku pa laikam piemetās. Tas nav patīkami. Un es apzinos, ka pašreizējais veselības stāvoklis mani automātiski ieraksta kovidriska augstākajā grupā. Taču es labprātīgi esmu ar mieru riskēt, apzinoties, ka nevēlos pēdējos gadus – vienalga, cik to man atlicis,– raustīties, atvainojiet, kā puņķis uz drāts.

Tāpēc atvainojos visiem, ko tas aizskar, bet es negrasos uztraukties par jūsu, man svešu cilvēku veselību. Man pietiek ar savām problēmām, un es nevienu – arī valdību – neesmu lūdzis tās risināt manā vietā. Tādēļ sagaidu, ka arī jūs neprasīsiet, lai es upurēju savu labklājību un labsajūtu tam, lai labāk justos jūs, nemirstīgie. 

Tavs komentārs par rakstu: