• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Skats no izrādes "Māte"Skats no izrādes "Māte". Foto: Mārcis Baltskars/DT

«Māte» Dailes teātrī noslēdz F.Zellera triloģiju

Režisors Intars Rešetins ir iestudējis izrādi “Māte” (oriģinālā: La Mère, 2010), ar to noslēdzot franču autora Floriana Zellera (Florian Zeller) ģimenes tēmai veltīto triloģiju. Iestudējums no 29. janvāra ir skatāms Dailes teātra Kamerzālē.

Mātes dzīvē valda liels tukšums. Viņa nevienam vairs nav vajadzīga. Visi no viņas aiziet viens pēc otra. Bērni jau ir aizgājuši. Tagad ir vīra kārta. Bet viņa neprot un negrib dzīvot bez sava mīļā dēla Nikolā. Bez sava dzīves prieka. Kad mīlestība ir pārāk stipra, tā drīzāk iznīcinās nekā atlaidīs prom no sevis. Kā žņaugs ap kaklu, kas neļauj brīvi elpot.

Māte, Tēvs un Dēls satiekas, lai atvadītos un noslēgtu Floriana Zellera ģimenes triloģijas iestudējumu sēriju, atgriežoties pie visa sākuma – Mātes. Triloģijas pirmās daļas veido izrādes “Ak, tētīt...” (2016) Nacionālajā teātrī un “Dēls” (2019) Dailes teātrī – abas izrādes joprojām ir teātru repertuārā.

Izrādē lomas atveido Lilita Ozoliņa, Pēteris Liepiņš, Kaspars Dumburs un Inita Sondore. Izrādes scenogrāfs ir Kristaps Skulte, kostīmu māksliniece – Jana Čivžele, bet gaismu māksliniece – Māra Vaļikova. Lugu tulkojusi Agnese Kasparova.

Dailes teātris ir sācis sarunu ciklu REŽISORS. PIRMIZRĀDEI TUVOJOTIES. Saruna ar Intaru Rešetinu par iestudējumu “Māte” pieejama šeit.

 

Tavs komentārs par rakstu: