• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Viens no "Maxima" lielveikaliem.Viens no "Maxima" lielveikaliem. Foto no: abc.lv

«Maxima» grasās mazliet palielināt savu darbinieku algas

Nav noslēpums, ka mūsu valstī mazumtirdzniecībā strādājošo algas savas pieticības ziņā konkurē ar jaunākā medicīnas personāla vai žurnālistu darba samaksu. Atšķirība tikai tā, ka mazumtirdzniecības nozare kopumā ir viena no tām, kas „taisa” gan Latvijas iekšzemes kopproduktu (IKP), gan inflāciju. Tātad nauda tur apgrozās.

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv   

Tikai šī nauda uz zemāka līmeņa darbinieku – pārdevēju, kasieru, palīgstrādnieku – pusi plūst apbrīnojami lēni. Paši mazumtirgotāji stāsta, ka tas, lūk, esot pircēju interesēs, jo tikai zemas algas varot uzturēt pievilcīgas cenas. Tā gan īsti nav tiesa, ko var secināt, salīdzinot produkru cenas un mazumtirdzniecībā strādājošo algu līmeni citās Eiropas Savienības (ES) valstīs.

Lai nu kā, mazumtirdzniecības uzņēmuma „Maxima Latvija” plāni  šogad par vidēji 7% palielināt savu darbinieku algas, daļēji ir un paliek konkurences diktēts: vispārēja darbaspēka deficīta apstākļos kurpe sākusi spiest arī mazumtirgotājiem, kuri šajā ziņā konkurē vairs ne savā starpā, bet ar citām nozarēm, kuras piedāvā darbu ne īpaši augstu kvalificētiem, taču pietiekami apķērīgiem cilvēkiem ar pieticīgām prasībām pret savu darba devēju.

Tā nu „Maxima”  kopējā atalgojuma fonda palielināšanā šogad plāno ieguldīt 5,6 miljonus eiro. Ar piebildi, ka kopš 2016. gada šis atalgojuma fonds esot audzis par 29%. Atalgojums tikšot palielināts gandrīz 5500 veikalu darbinieku. Vēl 250 000 eiro tikšot tērēti darbinieku izaugsmei un kompetenču attīstībai. Tāds nieks vien ir, bet tomēr...

Pašlaik „Maxima” Latvijā nodarbina ap 7500 cilvēku. Papildus ne īpaši vilinošajām algām uzņēmums piedāvā vēl arī dažus bonusus, kas summējoties var dot prāvu prēmiju,– transportu no un uz darba vietu, dienesta viesnīcu darbiniekiem no reģioniem, kas devušies darbā uz Rīgu, bezmaksas pusdienas, atlaides, elastīgu darba grafiku.

No otras puses, joprojām klīst runas par šausmīgajiem apstākļiem, kādus nākas pieciest lielveikalu darbiniekiem – sākot ar nežēlīgajām soda naudām, līdz pat darbam pamperos. Taču par to, cik lieta taisnība vai meli ir šajā runās, zinās pateikt tikai paši darbinieki. Es kā cilvēks no malas pieņemu, ka taisnība ir kaut kur pa vidu.

Gribam mēs to vai nē, bet alga ir un paliek svarīgākais faktors, kas cilvēkam liek izvēlēties konkrētu darba vietu. 7% pieaugums gadā ir pietiekams un pat itin solīds uzņēmumā, kurā algu līmenis pārsniedz valstī vidējo. Mazumtirdzniecības nozare diemžēl šajā ziņā velkas astē. Tomēr, kā saka, labāk pieticīgi nekā nemaz.

Tavs komentārs par rakstu: