• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Biedrības "Zolitūde 21.11." pilnvarotā pārstāve Regīna Ločmele-Luņova atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc preses brīfinga, 8 novembri 2016.Biedrības "Zolitūde 21.11." pilnvarotā pārstāve Regīna Ločmele-Luņova atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc preses brīfinga, 8 novembri 2016. Foto: Edijs Pālens/LETA

Maxima par katru bojāgājušo Zolitūdes traģēdijā cietušo ģimenēm izmaksās 100 000 eiro

LETA

SIA "Maxima Latvija" un SIA "Tineo" ir vienojušās ar Zolitūdes traģēdijā cietušo pārstāvjiem par katru bojāgājušo ģimenes locekli izmaksāt 100 000 eiro kompensāciju.

Iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, dzīvības zaudēja 54 cilvēki, tātad kopumā kompensācijās, ja visi cietušie tām piekristu, varētu tikt izmaksāti 5,4 miljoni eiro.

Kompensāciju izmaksas ģimenēm jau esot sāktas. Pirmās vienošanās tika parakstītas ar ģimenēm, kuras pārstāv advokāts Aldis Gobzems. Tiesvedībā esošo pušu samierināšanās procesā piedalījās advokātu birojs "Vilgerts", kas piedalās arī vienošanās noslēgšanas procesa organizēšanā.

Vienošanās piedāvājums attiecas uz visām bojāgājušo ģimenēm, kuras pārstāv arī citi advokāti. Vienlaikus nevienam no cietušajiem šī vienošanās nav jāslēdz obligāti - tā ir brīvas gribas izpausme, uzsvēra Gobzems.

"Maxima Latvija" vadītājs Andris Vilcmeiers skaidroja, ka uzņēmums nolēmis iet uz vienošanos, jo ilgstošās tiesvedības nevienam nenāk par labu. Vienošanās tās ļaus izbeigt.

Gobzems preses konferencē pauda viedokli, ka viņš tagad esot izpildījis savu solījumu palīdzēt cietušajiem. "Ilgu un konstruktīvu pārrunu rezultātā ar "Maxima" vadību esam nonākuši pie Latvijas vēsturē sarežģītākās lietas risinājuma," izteicās advokāts.

Esošās tiesvedības turpināsies pret SIA "Homburg Zolitude" un pārējām personām, uzsvēra Gobzems. Tāpat viņš norādīja, ka kompensācijas tiks uzturētas arī krimināllietā. Tāpat tiks uzturētas prasības pret "Maxima" gadījumā, ja atsevišķi klienti vienošanos nevēlēsies parakstīt.

Advokāts pieļāva, ka lielākā daļa viņa klientu varētu piekrist panāktajam vienošanās variantam. Gobzems pārstāv "procentuāli lielāko daļu cietušo ģimeņu". Viņš nenosauca savu klientu skaitu un vārdus, kuri ir piekrituši parakstīt vienošanos.

Vilcmeiers piebilda, ka patlaban tiek strādāts pie risinājuma, lai vienotos ar cietušajiem, kuri guva fiziskus miesas bojājumus, tomēr pagaidām skaidra mehānisma vēl neesot.

Advokāts Gints Vilgerts pastāstīja, ka pie šīs vienošanās panākšanas ticis strādāts kopš 2014.gada.

Patlaban Latvijas tiesās tiek skatītas vairāk nekā 40 civillietas.

Kā ziņots, 2013.gada 21.novembrī, iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Patlaban Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesā tiek skatīta tā dēvētā Zolitūdes traģēdijas krimināllieta.

1 Komentāri


 1. brīvais radikālis
  2016-11-09

  Taisni vai jābrīnās par tādu nepieredzētu dāsnumu! Acīm redzot daļējs maximas boikots dod savu rezultātu.

Tavs komentārs par rakstu: