• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Traks ārsts ar lielu naziNegribētos, lai ārstu diktatoriskā daļa gūst virsroku! Foto: elements.envato.com

Mediķi nesaprotas ar valdību. Tas ir brīnišķīgi

Dievs, sargi mūs no stulbeņiem valdībā un mediķu diktatūras valstī! Tāpēc ar atvieglojumu uztveru mediķu organizāciju un Krišjāņa A.Kariņa valdības nesaprašanos, kuras rezultātā mediķi pat ir bikli ieminējušies par lidojošās siles demisiju.  

Dzintars Zaļūksnis

Pat laikā, kad nebija izsludināta “Covid-19” pandēmija un uz katra stūra neauroja, cik svarīgi ir profilakses nolūkos ļauties joprojām monitorētai potei, mediķi nespēja būt vienoti savā starpā tik, liktos, elementārā jautājumā, kāds ir algu līmenis nozarē. Itin labi paēdušie ārsti un māsas lielākas algas prasīja slinki un klusu, bet vidējā un jaunākajā veselības aprūpes personālā – māsu palīgos, sanitāros, slimnieku kopējos – neviena valdība neklausījās līdz pat tādam līmenim, it kā viņu vispār nebūtu.

Arī brīdī, kad notika slimnīcu tīkla optimizācija (lasiet – samazināšana), mediķu organizācijas sēdēja stūrī un savā nodabā burkšķēja. Pavisam nesen, kad pat cilvēkam no malas bija skaidrs, ka ar pandēmijas ieganstu saņemtā strauji nauda aiztek garām veselības aprūpes nozarei,– arī tad nūsu eskulapi skaļi neprotestēja. Tā teikt, ar valdību jāsadzīvo!

Toties tagad, kad optimizētā slimnīcu tīkla, iespējams, tiešām kritiskās pārslodzes dēļ (bet tikpat labi iespējams, ka vienkārši nejēdzīgas organizācijas dēļ) dakteriem nākas sūri grūti piepūlēties, Latvijas Ārstu biedrība, Latvijas Jauno ārstu asociācija un Latvijas Māsu asociācija sāk brēkt... Pēc kā īsti, ja ne pēc medicīniskas diktatūras?          

Valdības lēmumi “Covid-19” izplatības ierobežošanā nedošot vēlamo efektu, turklāt pašreizējā situācijā esot grūti atrast dialogu ar valdību, atsaucoties uz mediķu organizācijām, ziņo lsm.lv. 

Varētu piekrist, jo ne jau ar sociāliem ierobežojumiem un diktatoriskiem instrumentiem risināma medicīniska rakstura problēma, vai ne?

Tomēr, izrādās, mediķu motivācija ir pavisam pretēja. Mediķu biedrības, izrādās uzskata, ka valdībai jādemisionē, tāpēc ka tā nepietiekami ierobežo cilvēkus, kurus mūsu dakteri apskata tikai un vienīgi kā mikroorganismu nēsātājus nevis sociālas būtnes, kam piemīt apziņa.

Raug, Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Roberts Fūrmanis pauž, ka Latvijā bija jānosaka krietni stingrāki ierobežojumi: “Mūsuprāt, šie pieņemtie lēmumi un situācija, kāda ir šobrīd valstī, nedos vēlamo efektu un tai nebūs nekādas būtiskas ietekmes uz saslimstības mazināšanos,” saka Ārstu biedrības viceprezidents, liekot man – pašam negaidīti – aizstāvēt mūsu lidojošo sili. Nekā nebija, Fūrmaņa kungs!

Cilvēku kontaktu sašaurināšana par 40-60%, kā jūs to iesakāt, iespējams (bet tikai iespējams, jo pārliecinoši pierādīt jūs to nevarat), tiešām palīdzētu samazināt infekciju izplatību, taču kas notiktu ar ekonomiku – starp citu, arī ar veselības nozari, kurai taču nepieciešama nodokļu maksātāju nauda? Distancētā ekonomikā arī nauda kļūst distancēta. Vai varbūt jūs cerat, ka jums jau nu pietiks?

Interesanti, ka mediķi prasa stingri ierobežot ne tikai koviddisidentus, kuri dažādu iemeslu dēļ – tostarp arī tīri medicīnisku – izvairās vakcinēties, bet arī savus dabiskos sabiedrotos, potētos un sertificētos līdzpilsoņus.    

“Šobrīd mēs redzam, ka šāds regulējums nav pieņemts. Līdz ar to situācija veselības aprūpes  sistēmā jau ir katastrofāla, un tā turpinās būt katastrofāla. Mēs neredzam nekādu ieguvumu no ierobežojumiem, kas ir pieņemti,” uztraucas Fūrmanis un apstiprina, ka, viņaprāt, saprātīgāk būtu viu valsti un tajā mītošos cilvēkus nolikt uz ausīm un visu – VISU! – pakārtot rūpēm par sabiedrisko un individuālo veselību, tostarp izstrādāt visiem saprotamu algoritmu, kam sniegt medicīnisko palīdzību un kuras sabiedrības grupas atstāt dabiskajai izlasei.  

Uz šā fona Ārstu biedrība, Jauno ārstu asociācija un Latvijas Māsu asociācija ir izplatījušas publisku paziņojumu, kurā norādīts uz “valdības nespēju konstruktīvi un pārdomāti vadīt krīzi”. Tiktāl varam piekrist.

Taču turpmāk seko īsta medicīniski fašistiska šļura: esošajā situācijā vienīgais veids, kā ierobežot nekontrolētoCovid-19” izplatību, esot nekavējoties un maksimāli ierobežot nevajadzīgus iedzīvotāju kontaktus. Ierobežojumiem esot jābūt stingriem, skaidri saprotamiem, tūlītējiem un labi kontrolējamiem.

Jūsuprāt, kā tas izskatītos dabā, sevišķi, ja to visu īstenotu mediķu pieprasītā “profesionāļu valdība” (nešaubos, ka ar to viņi domā savus īpaši niknos kolēģus)?

Atvainojiet, dārgie dakteri, bet no šā brīža man ir pa ceļam tikai ar saprātīgākajiem jūsu cunftes pārstāvjiem!            

Tavs komentārs par rakstu: