• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Anda Čakša tribīnē"Krāp un melo tik, cik jaudas..." Eduards Veidenbaums vai Anda Čakša? Foto: LETA

Mediķiem nevis paaugstinās algas, bet visžēlīgi ļaus strādāt neapmaksātas virsstundas

Jaunā Saeima vēl nav īsti sākusi strādāt, bet brīžiem stulbumā un cinismā, atvainojiet, pārspļauj iepriekšējo. Ne jau velti troikas koalīcijas ārlietu ministrs Edgars Rinkevičs ir pilnīgi drošs, ka 13. Saeimas deputāti ANO Migrācijas pakta (sīkāk sk. šeit) ratifikācijas jautājumā nobalsos “kā vajag”.

Dzintars Zaļūksnis

Diezin vai pat troikas koalīcijai ļoti paklausīgās 12. Saeimas laikā Rinkevičs būtu tik drošs par daudzu citu valstu apšaubītā pakta ratifikāciju: visdrīzāk, “pareizo” lēmumu pieņemtu pati valdība. Bet jaunās Saeimas deputāti ir tik acīmredzami apmāti ar sevi, ka ir skaidrs: nekas “neparedzēts” notikt nevar.   

Nupat to pierāda arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, kura plāno nevis paaugstināt algas veselības aprūpes nozarē, bet gan mīt pēdējos četros gados troikas koalīcijas jau iestaigāto taciņu –  līdz 2022. gadam pagarināt mediķiem pieļaujamās virsstundas, pieļaujot nozarē divreiz lielāku virsstundu skaitu (16 nedēļā) nekā paredz Darba likums. Vai to apmaksāšanai deputāti “atradīs” 19 miljonus eiro? Gan jau, ka nē. Vismaz šis jautājums netiek nopietni apspriests.

Kā komisijas sēdē sacīja veselības ministre, bet nu arī deputāte Anda Čakša iz varenās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), Veselības ministrijas (VM) piedāvājums esot vienīgā izeja, lai jaunajā gadā slimnīcas nepārietu uz 20 dienu darba mēnesī.

Simptomātiski, ka, runājot par termiņa noteikšanu, Saeimas komisija vienbalsīgi atbalstīja trīs gadu periodu. Tulkojot to latviešu valodā, nākas apbēdināt mediķus: tātad pie šīs “problēmas”, t.i., solītās algu paaugstināšanas, Saeima atgriezīsies – labākajā gadījumā – nākamajā vēlēšanu gadā. Tādi cilvēciņi kā Čakša to zina no personīgās pieredzes. Tāpat kā to, ka mediķus drīkst krāpt uz vella paraušanu, jo 17 pāragri miruši cilvēki dienā uz Saeimas deputātu iegribu fona ir vien sīkums –, ja saeimiešiem gadīsies kāda medīcīniska rakstura ķeza, VIP palātas Gaiļezerā neviens nav likvidējis.

4 Komentāri


 1. med darb,
  2018-12-06

  Ja ,stradajiet tik,maksat tacu nevajag,...sanemot algas lapinu ,,saprast tur vairs nevar neko !Ka grib ta maksa!!!!

 2. Rasma
  2018-12-06

  TA ir pilniga taisniba ,,,,,,,

 3. MED DARB.
  2018-12-26

  Ja .loti gribetu atrak redzet algas dobeles slimnica ,,,,un tiesi MASU PALIGIEM??? Domaju ka vinas ir pelnijusas pari sesi simti uz rokas ,,redzes cik augsejais gals,,pieskirss,,,,,,,,,

 4. zaiga
  2018-12-26

  Redzes gan,,,tur algas dala ka pasi grib,esmu to dzirdejusi .ja ,un tiesi masu paligi sanem saja slimnica vissmazako algu ,darot vairakus darbus

Tavs komentārs par rakstu: