• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Krišjānis KariņšLielais sapņotājs K.A.Kariņš. Foto no: dzirkstele.lv

Mediķu jauno atalgojuma sistēmu «štuko» viens pats Kariņš

Izrādās, pārkāpt Veselības aprūpes finansēšanas likumu piečuku koalīcijai ir tikai tāds sīks sākumsolis. Lai glābtu situāciju, ir ne tikai pieļaujama, bet pat vēlama visās jomās kompetentā Ministru prezidenta Krišjāņa Artura Kariņa iniciatīva. Vienpersoniska iniciatīva.

InfoTOP.lv    

Vecā gada nogalē Latvijas plašsaziņas līdzekļos parādījās šķietami ticamas ziņas par medicīnas darbinieku „jauno atalgojuma sistēmu”, kura esot balstīta uz valsts 2020. gada budžeta reālajiem skaitļiem un paredzot 10% algas pielikumu medicīnas darbiniekiem, īpaši – ar 20% – aplaimojot rezidentus. Šīs ziņas izskatījās kā īstas – t.i., neradās šaubas, ka „jaunā sistēma” ir pienācīgi saskaņota arī ar mediķiem.

Taču nule Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir izplatījusi informāciju, ka, izrādās, mūsu visu šefs un labvēlis K.A.Kariņš vienpersoniski un bez loģiska pamatojuma ir izlēmis veidot jaunu darba samaksas sistēmu veselības aprūpes nozarē.

LVSADA aizvadītā gada pēdējās dienās no Veselības ministrijas (VM) saņēmusi uzaicinājumu deleģēt pārstāvi domnīcā, kas „ietvers piedalīšanos iknedēļas darbnīcās četru stundu garumā, lai strādātu pie ārstniecības personu atalgojuma modeļa prototipa”. Domnīcas darba organizāciju paredzēts uzticēt Valsts kancelejas ekspertiem, kuri „darbosies ka inovācijas metožu pārvaldītāji un eksperti atalgojuma sistēmu veidošanā”.

LVSADA esot licies „dīvaini”, ka nepieciešamība pēc šādas domnīcas ar inovācijas metožu pārvaldītājiem iepriekš nav pārrunāta ne Nacionālajā trīspusējā sadarbības padomē, nedz arī Veselības nozares stratēģiskajā padomē. Arodbiedrībai arī neesot skaidrs, kādi ir līdzšinējās darba samaksas sistēmas trūkumi, kas būtu jānovērš. Lai precizētu situāciju, LVSADA lūgusi VM atbildēt uz šiem jautājumiem.

Atbildes vēstulē VM ir paskaidrojusi tikai to, ka, „pildot Ministru prezidenta A. K. Kariņa doto uzdevumu”, tā ir „uzsākusi darbu pie jaunas ārstniecības personu darba samaksas kārtības”. Tā, lūk! – un neinformētās sabiedrības pārstāvjiem tas ir mekten liels pārsteigums.  

Atlirk tikai pievienoties LVSADA, kura uzskata, ka „šāda valdības rīcība ir neprofesionāla un nepieņemama”. Ir skaidri redzams, ka bez reāla pamatojuma tiek vienpersoniski veidots kārtējais birokrātiskais karuselis, lai novērstu sabiedrības uzmanību no galvenās patiesās problēmas – likumisko garantiju par darba samaksas pieaugumu nozarē nepildīšanas.

No savas puses piebildīsim: likumu apzināti pārkāpt tikai pirmo reizi esot nepatīkami. Ar katru nākamo reizi tas kļūstot vienkāršāk, līdz likuma pārkāpšana top par ikdienu. Un vairs pat neliekas, ka tas ir likumpārkāpums.

1 Komentāri


 1. kg
  2020-01-02

  Lai štuko pie sevis Amerikā!

Tavs komentārs par rakstu: