• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Donalds Tusks un Terēza MejaDonalds Tusks Terēzei Mejai: man gan tas nav jādara, bet, re, jums elastīgāka izeja... Foto: EK

Meja lūdz Briselei «Breksitu» atlikt līdz 30. jūnijam, Tusks ierosina «elastīgu grafiku»

Eiropas Savienības ES) informatīvais portāls politico.eu ziņo, ka Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja (Theresa May) nedēļu pirms “Breksita” iestāšanās, 5. aprīlī lūgusi Briseli atlikt Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES līdz 30. jūnijam.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu mediju materiālus

Turklāt Meja pieļaujot iespēju, ka Lielbritānija aiziet no bloka agrāk, ja britu parlaments beidzot apstiprinās jau trīskārt noraidīto “Breksita” vienošanos.

Vēstulē Eiropas Padomes prezidentam Donaldam Tuskam (Donald Tusk) Apvienotās Karalistes premjerministre atzīst, ka nedz viņa, nedz ES neesot ieinteresētas, lai Lielbritānija piedalītos 23. maijā paredzētajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, tomēr šādu iespēju varētu aplūkot kā “ārkārtas gadījumu” (contingency).

“Apvienotā Karaliste uzskata, ka pagarinājumam jābeidzas 2019. gada 30. jūnijā. Ja puses spēj [vienošanos] ratificēt pirms šī datuma, valdība uzskata, ka šis periods jāizbeidz agrāk,” teikts Mejas vēstulē.

Savukārt Tusks piedāvājis Mejai “elastīgu”, līdz vienam gadam ilgu “Breksita” pagarinājumu (flextension). Tuska ierosinājumā paredzēts, ka Lielbritānija varēs ES pamest agrāk, ja parlaments apstiprinās vai no šo, vai citu “Breksita” vienošanos. Taču šādam risinājumam nepieciešama pārējo dalībvalstu līderu piekrišana.

27 ES valstu līderi 10. aprīlī pulcēsies Briselē, lai lemtu par atbalstu Mejas lūgumam vai tā noraidīšanu. Ja Lielbritānijas premjerministres lūgums tiks noraidīts, Apvienotā Karaliste izstāsies no ES bez vienošanās 12. aprīlī plkst. 23 pēc Griničas laika jeb 13. aprīlī plkst. 1.00 pēc Latvijas laika.

Tavs komentārs par rakstu: