• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Meksikas karavīri drupāsMeksikas armija palīdz veikt glābšanas darbus. Foto no: cnn.com

Meksikā nāvi nes vēl viena zemestrīce

Meksikas iekšlietu ministrs Migels Anhels Osorio Čongs (Miguel Ángel Osorio Chong) apstiprinājis, ka otrdien Meksikā notikušajā zemestrīcē bojāgājušo skaits arvien palielinās, tuvojoties 250. 7,1 magnitūdu stiprajā zemestrīcē Mehiko gājuši bojā 117 cilvēki, bet pārējie zaudējušu dzīvību galvaspilsētas apkārtnē, paziņoja ministrs.

Meksikas mediji pārraidīja attēlus ar daudzām sagrautām ēkām biezi apdzīvotos Mehiko rajonos un Kuernavakas pilsētā.

Meksikas Nacionālā seismoloģijas dienesta (El Servicio Sismológico Nacional, SSN) sākotnējās aplēses liecināja, ka zemestrīces stiprums sasniedzis 6,8 magnitūdas, bet ASV Ģeoloģijas dienests (United States Geological Survey, USGS) precizēja, ka Mehiko satricinājusi 7,1 magnitūdas spēcīga zemestrīce.

SSN ziņoja, ka zemestrīces epicentrs atradās kaimiņos esošajā Pueblas štatā, aptuveni 123 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Mehiko.

Iepriekš otrdien Mehiko birojos un citās darbavietās notika mācības, kā rīkoties zemestrīces gadījumos. Tās tika rīkotas, pieminot 32. gadskārtu kopš 8,1 magnitūdas zemestrīces, kas 1985. gadā Mehiko laupīja dzīvību aptuveni 10 000 cilvēku un izpostīja lielu daļu pilsētas.

Pirms nepilnām divām nedēļām 8.1 magnitūdas zemestrīcē Meksikā gāja bojā vismaz 90 cilvēku.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: