• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Oskara Melbārža bobsleja četrinieks SočosOskara Melbārža (pirmais no kreisās) četrinieks Soču sudraba medaļas nomainīs pret zeltu. Foto: Reuters/Scanpix

Melbārža četrinieku oficiāli atzīst par Soču olimpiādes čempioniem

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (International Olympic Committee, IOC) apstiprinājusi 2014. gada Soču olimpisko spēļu bobsleja sacensību rezultātus. Līdz ar to Oskara Melbārža pilotētais bobsleja četrinieks iegūst zeltu, bet divnieks saņem bronzu, ziņo Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK)

Zelta medaļas pienākas Melbārdim un stūmējiem Daumantam Dreiškenam, Jānim Strengam un Arvim Vilkastem, bet Dreiškenam tiek vēl arī bronzas medaļa divniekos.

SOK Izpildkomitejas sēdē trešdien tika skatīts jautājums par medaļu pārdalīšanu Soču ziemas olimpiskajās spēlēs. Pēc krievu sportista Aleksandra Zubkova (Александр Зубков) diskvalifikācijas un viņa rezultātu anulēšanas SOK Izpildkomiteja oficiāli apstiprina, ka olimpiskais čempions no šī brīža ir Melbārdis ar stūmējiem Dreiškenu, Vilkasti un Strengu, bet Melbārdis pārī ar Dreiškenu ir izcīnījuši Soču ziemas olimpisko spēļu bronzas medaļas bobsleja divnieku sacensībās.

Melbārdis un viņa stūmēji kļuvuši par pirmajiem ziemas olimpisko spēļu čempioniem Latvijas vēsturē pēc neatkarības atjaunošanas.

Līdz šā gada maijam jaunajiem olimpiskajiem čempioniem ir jāsniedz atbilde, kā un kādos apstākļos viņi vēlas saņemt savas medaļas. Piedāvājumā ir četras izvēles iespējas: nākamajās olimpiskajās spēlēs/Jaunatnes olimpiskajās spēlēs; olimpiskajā muzejā Lozannā, Šveicē; nākamajā pasaules čempionātā bobslejā vai nozīmīgā Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas un/vai LOK pasākumā.

Tavs komentārs par rakstu: