
Melnais pipars koronavīrusam neļauj vairoties un iekļūt cilvēka organismā
Piperīns (piperine) – viela, kas melnajam piparam piešķir specifisko aromātu un aso garšu,– spēj bloķēt koronavīrusa “SARS-CoV-2” daļas, kuras atbild par šā vīrusa vairošanos un iekļūšanu cilvēka organismā.
InfoTOP, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus
Šādu secinājumu pēc īpašiem pētījumiem izdarījuši Indijas Tehnoloģiskā institūta (Indian Institute of Techology) zinātnieki.
Zinātnieku grupa izpētījusi 30 garšvielu ietekmi uz vīrusu un ar datormodelēšanas palīdzību noskaidrojusi, ka tās visas vairāk vai mazāk piesaista S olbaltumvielu, kura palīdz vīrusam pievienoties saimniekšūnas receptoram, un galveno proteāzi, kura atbild par vīrusa vairošanos.
Bet visaktīvāk šajā ziņā uzvedas piperīns.
Tādā kārtā “garšvielu molekulas, ko mēs uzņemam kopā ar ēdienu, darbojas pret vīrusiem, sēnītēm un mikrobiem,” secina indiešu zinātnieki.