• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Angela MerkeleAngela Merkele lūdz piedošanu vāciešiem. Foto: Stefanie Loos/AFP/Getty Images

Merkele atzīst par savu kļūdu ieceri Lieldienu laikā apturēt ekonomiku

Vācijā noticis kaut kas tāds, ko Latvijā pat grūti iedomāties: kanclere Angela Merkele (Angela Merkel) ne tikai paziņojusi, ka atsakās no plāna Lieldienu laikā faktiski apturēt ekonomisko darbību valstī, motivējot šo soli ar “Covid-19” izplatīšanas ierobežošanu, bet arī atzinusi šos plānus par savu kļūdu un atvainojusies vāciešiem, ziņo britu laikraksts “The Guardian”. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu informāciju   

Par šo Merkeles vadītās valdības ieceri vācieši uzzināja pēkšņi. Nesagatavotā sabiedrība pauda skaļus protestus, valdība un Merkele personīgi tikai asi kritizēta. Īpaši aktīvi kritizētāji šoreiz bija Vācijas rūpnieki un bizness kopumā – līdz šim spēcīgs Merkeles balsts. Tas iedarbojās: plāni tika atsaukti, Merkele atzina savu kļūdu un personīgi atvainojās nācijai. “The Guardian” norāda, ka tas ir visai neparasts solis (unusual step).

Merkele bija izziņojusi, ka valdība plāno Lieldienu laikā piecas dienas (no 1. līdz 5. aprīlim) slēgt gandrīz visus veikalus. Pat pārtikas veikaliem bija iecerēts ļaut strādāt tikai vienu dienu, 3. aprīlī. Bija paziņots, ka šajā laikā aizliegta tiks arī baznīcu darbība. Merkele apgalvoja, ka par to esot bijusi panākta vienošanās ar 16 federālo zemju premjerministriem.

Taču 24. martā kanclere sasauca steidzamu sapulci un paziņoja, ka tā ir bijusi viņas personīgā kļūda: “Šī kļūda ir tikai mana vaina, jo galu galā man ir jāuzņemas atbildība par visu.” Speciāli sasauktā preses konferencē Merkele pauda nožēlu, ka viņas priekšlikums esot izraisījis papildu nenoteiktību, un lūdza piedošanu sabiedrībai, kuras pieaugošā neapmierinātība ar valdības apgrūtinošo lēmumu pieņemšanu un vakcinēšanas iesaldēšanu draud krietni sabojāt viņas partijas izredzes pirms nacionālajām vēlēšanām septembrī.

3 Komentāri


 1. Skolnieciņš
  2021-04-02

  Mūsu mīļajā un jaukajā Latvijā kovid-19 (kovid-19) vīruss ielavījās 2020. gada 13. martā. Korona vīruss (kroņvīruss) ir nelūgts ciemiņš mūsu sentēvu zemītē. SARS-CoV-2 vīruss vel nekur nav zudis, tas joprojām turpina apdraudēt mūsu sabiedrību. Kovid-19 (covid-19) pandēmijas dēļ visā Latvijas Republikas teritorijā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis līdz 6. aprīlim (avots: mfa.gov.lv/konsulara-informacija/jaunumi/66928-par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu-latvija). Šī iemesla dēļ gaidāmās Lieldienas 4. un 5. aprīlī svinēsim savās mājās. Nedosimies uz baznīcām, neklausīsimies mācītāju sprediķus, bet gan paliksim mājās un svinēsim Lieldienas pēc sentēvu pagāniskajām tradīcijām. [Komentāra 1. daļa]

  • Skolnieciņš
   2021-04-02

   [Komentāra 2. daļa] Pašlaik doties uz baznīcu, lai klausītos mācītāja sprediķi, ir bīstami. Kamēr nav veiksmīgi veikta sabiedrības vakcinācija pret kovid-19 (covid-19) vīrusu, tikmēr dalība dievkalpojumos ir bezatbildīga un noziedzīga. Pasargāsim savus mīļos un tuvos no inficēšanās ar SARS-CoV-2! Ievērosim visus epidemioloģiskās drošības pasākumus! Lai pavasara un rītausmas Dieviete Ostara mūs svētī! Lai pavasara un rītausmas Dieviete Ostara pasargā mūs no ļauna! Svētīgas Lieldienas mums visiem no sirds vēlot, Skolnieciņš no svētupītes ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

   • Skolnieciņš
    2021-04-02

    [Komentāra 3. daļa] P.S. Iesaku katram noskatīties seriālu “Amerikāņu Dievi” (angļu val. “American Gods”). Šo seriālu var skatīties šeit: starz.com/us/en/series/american-gods/season-1/31152 (1. sezona) starz.com/us/en/series/american-gods/season-2/43572 (2. sezona) starz.com/us/en/series/american-gods/season-3/61887 (3. sezona). #kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSvētki #PavasaraSaulgrieži #DievieteOstara #RītausmasDieviete #PavasaraDieviete #auglība #dzīvība #bagātība #LieldienuTradīcijas #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienuOlas #OluKrāsošana #pagāni #rituāli #buršanās #04.04.2021. #05.04.2021.

Tavs komentārs par rakstu: