• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Zēhofers, Merkele un Šulcs.Kopā. Cik ilgi? Priekšplānā no kreisās: Zēhofers, Merkele un SPD līderis Martins Šulcs. Foto: dpa

Merkele un Zēhofers atrod kompromisu un saglābj CDU/CSU vienotību

Vācijas kanclere,  Kristīgo demokrātu savienības (Christlich Demokratische Union Deutschlands,CDU) līdere Angela Merkele (Angela Merkel) ir panākusi kompromisu ar māsaspartijas un vēsturiskās sabiedrotās Bavārijas Kristīgi sociālās savienības (Christlich-Soziale Union in Bayern, CSU) vadību migrantu jautājumā. Līdz ar to CDU/CSU koalīcija vismaz pagaidām ir glābta.

Krīzes sarunās Merkele vienojās ar CSU pārstāvi, iekšlietu ministru Horstu Zēhoferu (Horst Seehofer), atrisinot nesaskaņas, kas apdraudēja valdības pastāvēšanu. “Mēs esam panākuši vienošanos pēc ļoti saspringtām sarunām,” komentē Zēhofers, piebilstot, ka viņš paliks iekšlietu ministra amatā. Arī Merkele atzinusi, ka panākts “labs kompromiss (..) pēc sarežģītas cīņas”.

Sarunās kā vidutājs piedalījās Bundestāga spīkers Volfgangs Šeible (Wolfgang Schäuble). Uz krīzes sarunām bija ieradušās arī CDU un CSU augstākās amatpersonas.

Tūlīt pēc vienošanās panākšanas sākās CDU, CSU un trešās valdošās koalīcijas partneres – Sociāldemokrātiskās partijas (Sozialdemokratische Partei Deutschlands, SPD) pārstāvju tikšanās, jo šī vienošanās jāakceptē arī sociāldemokrātiem, savienība ar kuriem nav stabila.

Vienošanās paredz, ka Vācijas teritorijā pie Austrijas robežas tiks izveidoti tranzīta centri, kas dos iespēju nosūtīt atpakaļ tos patvēruma meklētājus, kuri patvēruma pieprasījumu jau ir iesnieguši citā Eiropas Savienības (ES) valstī.

Imigranti nevis tiks atraidīti uz robežas, bet uzturēsies šajos centros, kamēr tiks izskatītas viņu lietas. Tie imigranti, kuri neatbildīs kritērijiem, lai viņus ielaistu Vācijā, tiks nosūtīti atpakaļ uz to ES valsti, kur viņi iesnieguši patvēruma pieprasījumu, ja šī valsts tam piekritīs, vai arī uz Austriju. Tomēr ar Austriju vēl jāpanāk vienošanās par šo imigrantu atpakaļuzņemšanu, un arī šis jautājums nebūs viegls.

Tavs komentārs par rakstu: