• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Angela Merkele un Annegrēta Krampa-Kārenbauere"Minimekele" Annegrēta Krampa-Kārenbauere aiz īstās Angelas Merkeles. Foto: DPA

Merkeles pēctece CDU vadībā – «Minimerkele» Krampa-Kārenbauere

Vācijas kristīgo demokrātu savienība (Christlich Demokratische Union Deutschlands, CDU) ir izvēlējusies turpināt patlaban īstenoto kursu, kurš partijai sagādā arvien lielākus poliskos zaudējumus: par Vācijas kancleres Angelas Merkeles (Angela Merkel) pēcteci kristīgo demokrātu līdera amatā ievēlēta Annegrēta Krampa-Kārenbauere (Annegret Kramp-Karrenbauer), kura tiek dēvēta par "Minimerkeli".

No 999 CDU kongresa delegātiem, kas piedalījās balsošanas otrajā kārtā, par Krampu-Kārenbaueri balsoja 517, bet 482 – par viņas sāncensi juristu Frīdrihu Mercu (Friedrich Merz), kurš savā runā savā runā atkārtoti solīja atgūt to konservatīvo vēlētāju balsis, kas pārbēguši eiroskeptiķu nometnē. Mercs uzsvēra, ka situācija, kurā "Alternatīva Vācijai" (Alternative für Deutschland, AfD) ir lielākā opozīcijas partija, "nav paciešama".

Savukārt Krampa-Kārenbauere, pirms balsojuma uzrunājot kongresa delegātus, uzsvēra, ka CDU ir "pēdējais Eiropas vienradzis" un tai jāsaglabā savas pozīcijas kā beidzamajai veiksmīgajai tautas partijai visā Eiropas Savienībā (ES).

Kļūšana par Merkeles pēcteci CDU līdera krēslā Krampai-Kārenbauerei paver lielas izredzes kļūt par kancleru pēc nākamajām Bundestāga vēlēšanām, kas paredzētas 2021. gadā.

Savā runā Krampa-Karenbauere centās izspraukties no kancleres ēnas, uzsverot, ka viņa savu kandidatūru izvirzījusi kā patstāvīga persona, kuru veidojusi pašas dzīves pieredze, par ko viņa lepojoties. 56 gadus vecā bijusī Zāras federālās zemes premjerministre iesauku “Minimerkele” ieguvusi, pateicoties savai pragmatiskajai pieejai politikai un lojalitātei, ko viņa izrādījusi kanclerei.

Tavs komentārs par rakstu: