Elvis Merzļikins "Blue Jackets" vārtos.Debija NHL Elvim Merzļikinam izvērtās smaga, pirmām kārtām psiholoģiski. Foto: Scanpix/AP

Merzļikina debija NHL izvēršas diezgan murgaina

Nacionālā hokeja līga (National Hockey League) mēdz būt nežēlīga: viena vai divas neveiksmīgas spēles debijā, un hokejists turpmāko karjeru tur pavada nīkuļojot pusrezervē vai vispār pārceļas uz zemāku līgu. Cerams, ka Latvijas izlases vārtsargam Elvim Merzļikinam, kurš kļuvis par 24. Latvijas hokejistu, kas spēlējis pasaules spēcīgākajā līgā, debija Kolambusas “Blue Jackets” komandā tomēr neizvērtīsies murgā.

"Blue Jackets" ar Merzļikinu vārtos viesos ar 2-7 (0:0, 1:5, 1:2) kapitulēja Pitsburgas "Penguins" komandai, kurai pēdējos, septītos vārtus guva cits Latvijas hokejists Teodors Bļugers. Savā debijas mačā Elvis atvairīja 33 no 40 vārtos lidojošajām ripām, bet pirmajā trešdaļā spēja nosargāt vārtus “sausā”.

Kolambusas treneru korpuss Merzļikinu nepažēloja un neveica maiņu, ļaujot viņam "izbaudīt" visu zaudējuma rūgtumu. Punktu viesu uzvarai trešā perioda 12.minūtē pielika Bļugers, kurš pēc ātras ieslidošanas zonā no vidējas distances zibenīgi meta pa vārtiem un pārspēja Merzļikinu.