• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Feiks plakāts par zirnekļiemSavulaik izplatīts feiks plakāts. Iespējams, šodien derētu "zirnekļi' vietā ierakstīt "valdība". Foto no: skaties.lv

Mēs cenšamies nesaslimt, bet valdība – uzkurināt baiļu režīmu

Latvijas kovidpolitikā pašlaik valda acīmredzams haoss. Vai nejauši? Atļausiet šaubīties. Visas pasaules zinātnieki kā aklie stūrē vienā virzienā – profilaktiskajā, t.i., izstrādā vakcīnas. Turpretim gada laikā tā arī nav atrasti (vai vispār ir meklēti?) efektīvi kovida ārstēšanas līdzekļi. Vai vēl atceraties, ka HIV-AIDS un Ebolas gadījumos bija otrādi?

Dzintars Zaļūksnis

Šā kovidakluma rezultāts skaidri redzams arī Latvijā. Tā vietā, lai nodrošinātu ārstēšanu saslimušajiem, faktiski glābjot viņu dzīvības, valdība trulā ietiepībā bojā dzīvi veselajai sabiedrības daļai, intensificējot visumā bezjēdzīgo testēšanu un ieviešot vēl bezjēdzīgākus ierobežojumus.

Kāpēc tas viss ir bezjēdzīgi, jūs vaicāsiet? Tāpēc ka mums nav atbilžu – un tās neviens nopietni nemeklē – uz vairākiem būtiskiem jautājumiem. Piemēram, vai tiešām “Covid-19” var noritēt bez simptomiem? Varbūt bezsimptomnieki tomēr ir praktiski veseli cilvēki, kuru organisms iemācījies sadzīvot ar koronavīrusu? Vai bezsimptomu pacients izplata infekciju? Ja koronavīrusu nogalina vai padara nekaitīgu karsts gaiss, D vitamīns un melnie pipari, kāpēc formulas ziepes-2 metri-maska vietā netiek popularizēta pirts-svaigs gaiss-asi ēdieni? Gribat to vai nē, bet atbilde uzprasās pati no sevis: tāpēc ka otrā formula nepalīdzēs kontrolēt cilvēku uzvedību!

Bet tas nozīmē, ka kovidlaika mērķi mums un valdībai ir ļoti dažādi, ja ne pretēji. Mums jācenšas nesaslimt, tajā pašā laikā saglabājot normālu, cilvēcisku komunikāciju un attiecības. Turpretim valdībai ar Krišjāni Arturu Kariņu priekšgalā galvenās rūpes ir uzkurināt baiļu režīmu un, to izmantojot, padarīt visus par baiļu paralizētiem savrupiem dzīvnieciņiem, ar kuriem var darīt visu, kas ienāk prātā. Precīzāk, visu, ko liks kāds tur, augšā.

Tāpēc arī K.A.Kariņa it kā nesakarīgā ļerkstēšana pirmās Adventes vakarā. Tāpēc trauksmes sirēnu pārbaude nākamajā rītā. Un tāpēc astes griešana pa gabaliņiem, vairākas dienas iepriekš sākot popularizēt jaunus kovidierobežojumus, kuri parasti izrādās mazāki nekā draudēts.

Baidies, tauta! – valdība par jums rūpējas.   

Tavs komentārs par rakstu: