• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Juris Millers sēž viens pats koncertzālē "Rīga"Koncertzāle "Rīga". Un Juris Millers. Foto: Evija Trifanova/LETA

Mēs esam Millera pusē. Un jūs?

Par spīti tam, ka Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) devusi LZA ēkas cokolstāvā izvietotajai, producenta Jura Millera izlolotajai koncertzālei "Rīga" laiku līdz 15. septembrim telpu labprātīgai atbrīvošanai, Millers 20. septembrī aicina uz koncertzāles gada jubilejas koncertu ar nosaukumu "Ivara Vīgnera Zelta dziesmas". Millers sola, ka ik gadu 20. septembrī koncertzālē "Rīga" rīkošot koncertu, kas tiks veltīts kāda izcila Latvijas dzejnieka vai komponista daiļradei. Šogad, godinot Ivara Vīgnera piemiņu, koncertā skanēšot viņa populārākās dziesmas Ojāra Grinberga, Ingus Pētersona, Žorža Siksnas, Ērika Kamerūta, Gintas Krievkalnes un Jura Vizbuļa izpildījumā.

Millers koncertzālē arī saplānojis jaunās sezonas koncertus, starp kuriem īpaši izceļ Margaritas Vilcānes 75 gadu jubilejas koncertu, kvarteta "Eolika" 35 gadu jubilejas papildkoncertu, koncertu "Stabulnieks. Čaks. Rīga" un par tradīciju kļuvušo koncertu ciklu "Rīgas Ziemassvētki", kā arī grupas "Iļģi" ziemas saulgriežu nakts koncertu un Raimonda Paula Vecgada melodiju virpuli, ar kuru plānots koncertzāles telpās sagaidīt 2016.gadu.

Tomēr šie plāni var izrādīties smiltīs būvēti, jo telpu īpašniece grib, lai Millers telpas atbrīvo. Attieksme pret Milleru, protams, var un ir dažāda. Domājams, ka daudzi priecāsies, ka viņa “mūža” projekts izgāzīsies.

Tomēr InfoTOP.lv šoreiz ir Millera pusē – ja nebūtu viņa uzņēmības, LZA cokolstāvs, visdrīzāk, joprojām būtu tukšs un izdedzis. Vai Millera pusē būs arī likums? To droši vien lems tiesa. Taču LZA bosa Ojāra Spārīša principialitāte šoreiz ir, ai, kā nevietā! Un runa pat nav par telpām, kas viņam “uzkritušas no gaisa”. Runa ir par attieksmi un Latvijas kultūrtelpu kā tādu. Ar vai bez Millera, ar vai bez koncertzāles “Rīga”.

Tavs komentārs par rakstu: