Rīgas "Dinamo" hokejistu grupaRīgas "Dinamo" kapteinis Lauris Dārziņš (no labās) Magņitogorskā, iespējams, iedzīvojās smadzeņu satricinājumā. Foto: Dinamo Rīga

«Metallurg» 1-2 Rīgas «Dinamo». Nē, nav kā pērn!

Kontinentālā hokeja līgas (KHL, Континентальная хоккейная лига) 11. regulārais čempionāts Rīgas “Dinamo” komandai tomēr nav sācies kā pērngad, un tas priecē: otrajā izbraukuma mačā Magņitogorskā pret “Metallurg” (Металлург) dinamieši spēja izcīnīt uzvaru pamatlaikā un ieguva pirmos 2 punktus turnīra tabulā.

Gandrīz visiKrievijas hokeja eksperti prognozēja ja ne pārliecinošu, tad noteikti “metalurgu” uzvaru.

Tomēr Ģirtam Ankipānam un vārtos stabili nospēlējušajam Kristeram Gudļevskim bija savi plāni, un tie galīgi nesakrita ar šīm prognozēm. Neskatoties uz formālajām attiecībām turnīra tabulā, Magņitogorska dinamiešiem vispār ir viena no veiksmīgākajām pilsētām, un tas apstiprinājās arī šoreiz.

Spēle aizritēja ar mājinieku nelielu pārsvaru, tomēr šis pārsvars bija tīri vizuāls. Un, kad pirmās trešdaļas 8. minūtē Brendans Makmilans/Brandon McMillan pēc uzbrukuma, kurā viņam asistēja Matiass Mītinens (Matias Myttynen) un Kevins Klārks (Kevin Clark), iedabūja ripu mājinieku vārtos, tas nepavisam nelikās neloģiski.

“Metallurg” uzbrukumi turpinājās, rīdzinieki atbildēja ar prettriecieniem, tomēr rezultāts nemainījās līdz pat trešās trešdaļas vidum, kad 49. minūtē rezultatīvi saspēlējās aizsargi Uvis Balinskis un Kristaps Sotnieks, pēdējam iešaujot ripu Vasilija Košečkina (Василий Кошечкин) sargātajos vārtos. Minūti vēlāk mājiniekiem izdevās rezultāta starpību samazināt, tomēr viņu finiša “vilni” dinamiešiem izdevās noturēt – arī pēdējā minūtē, kad Košečkins tika nomainīts pret vēl vienu uzbrucēju. 2-1 (1-0, 0-0, 1-1). Tādejādi no pirmā izbraukuma Rīgas “Dinamo” atgriežas ar 50% ieguvumu.

Sestdien, 8. septembrī plkst. 17.00 pirmā jaunās sezonas spēle “Arēnā Rīga” – “Dinamo pretinieki būs Novosibirskas “Sibirj” (Сибирь) hokejisti. Jau nākamajā dienā, svētdien, 9. septembrī plkst. 17.00 dinamieši uzņems Čerepovecas “Severstaļ” (Северсталь). Bet pirmo mājas spēļu sēriju Rīgas “Dinamo” noslēgs otrdien, 11. septembrī plkst. 19.30 pret Maskavas “Dinamo” (Динамо).