• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Fragments no Mazā Meteorītu muzeja ekspozīcijas.Fragments no Mazā Meteorītu muzeja ekspozīcijas. Publicitātes foto/meteoriti.lv

Meteorītu muzejs aicina uz Asteroīdu dienu

Otrdien, 30. jūnijā un sestdien, 4. jūlijā no plkst. 14.00 līdz 20.00 Mazajā Meteorītu muzejā Nīcgales ielā 3a tiek organizēti Asteroīdu dienas pasākumi visu vecuma grupu un zināšanu līmeņu interesentiem, informē Latvijas Astronomijas biedrība.

Sakarā ar “Covid-19” ārkārtas stāvokli šogad daudzās valstīs Asteroīdu diena tiks pieminēta vai organizēta virtuāli. Latvija būs viens no apmēram 100 aktīvajiem punktiem pasaulē, kur pasākumi tiks organizēti klātienē. Pirms gada šādu punktu bija vairāk nekā 2000. Tiesa, arī Meteorītu muzejā būs jāievēro īpaši epidemioloģiski piesardzības noteikumi – jādezinficē rokas, bet iekštelpās ļoti ieteicami sejas apsēji.

Šogad Asteroīdu dienas laikā īpaša vērība tiks pievērsta Latvijas meteorītiem. Tādi pavisam ir tikai  četri – Līksna (1820), Birži (1863), Nereta (1864) un Baldone (1890). Joprojām norit piektā Latvijas meteorīta meklējumi.

Svētdien, 12. jūlijā Meteorītu muzejā ar Asteroīdu dienas zīmi tiks rīkots vēl viens īpašs pasākums par godu pirmajam zināmajam Latvijas teritorijā nokritušajam meteorītam – “Līksnas meteorītam – 200”. 

Lai piedalītos Asteroīdu dienas pasākumos 30. jūnijā un 4. jūlijā, nepieciešama iepriekšēja elektroniska reģistrēšanās konkrētam ierašanās laikam. To var veikt muzeja interneta vietnē.

Tavs komentārs par rakstu: