• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Foto: Ieva Lūka/LETA

Mežos sākas ugunsnedrošais periods

LETA

Valsts meža dienests no 17.aprīļa izsludinājis mežos ugunsnedrošo periodu, savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) iedzīvotājiem atgādina, ka ugunskurus aizliegts kurināt mežā un purvos, izņemot īpaši ierīkotas vietas, informēja VUGD preses pārstāve Inga Vetere.

Meža īpašniekiem līdz ar ugunsnedrošā laikposma noteikšanu jānodrošina ugunsdrošības noteikumu prasību ievērošana mežā. Izmantojot īpaši ierīkotās ugunskuru vietas, nedrīkst pieļaut uguns izplatīšanos ārpus vietas teritorijas.

Iedzīvotājiem aizliegts atstāt ugunskurus bez uzraudzības. Ugunskura vietu var atstāt vienīgi tad, kad uguns nodzēsta un gruzdēšana pilnīgi beigusies. Tāpat aizliegts mežā, purvos vai uz tos šķērsojošiem ceļiem nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus un citus priekšmetus.

VUGD norāda, ka aizliegts arī mežā un purvos veikt spridzināšanas darbus un organizēt šaušanas nodarbības, izņemot tam atbilstoši ierīkotas vietas. Tāpat iedzīvotājiem aizliegts braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purviem ārpus ceļiem. Izņēmumi pieļaujami tikai gadījumos, ja tas nepieciešams ugunsgrēka dzēšanai, palīdzības sniegšanai nelaimes gadījumos un meža apsaimniekošanai. Tāpat aizliegts ekspluatēt transportlīdzekļus un citus mehānismus ar bojātu iekšdedzes dzinēja gāzu izplūdes sistēmu.

Iedzīvotāji bez saskaņošanas ar Valsts meža dienesta mežniecību nedrīkst veikt jebkuru dedzināšanu, kas var maldināt uguns novērošanas darba veicējus, radot dūmus.

Šogad VUGD ugunsdzēsēji glābēji dzēsuši jau 99 meža ugunsgrēkus. Galvenais meža ugunsgrēku izcelšanās iemesls ir sausās zāles dedzināšana, kad uguns pārmetas uz mežu.

Tavs komentārs par rakstu: