• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Miheils Saakašvili rokudzelžos starp policistiemMiheils Saakašvili ir priecīgs, ka viņu savaņģojuši gruzīnu policisti. Foto: Gruzijas Ārlietu ministrija

Miheils Saakašvili atgriezies dzimtenē un arestēts

Muļķīgi būtu domāt, ka Gruzijas bijušais prezidents (2004-2013) Miheils Saakašvili (angļu: Mikheil Saakashvili) nezināja, ka dzimtenē viņu gaida ar rokudzelžiem. Zināja, un tomēr atgriezās.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas un ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Liela daļa gruzīnu viņa prezidentūras laikus atceras ar nostalģiju, taču tas nekādi nav pamats justies drošam un pasargātam. Gruzijā bija izdots orderis Saakašvili aizturēšanai. Un tomēr viņš atgriezās. Tas nevar neraisīt cieņu.

Saakašvili iepriekš paziņoja, ka ieradies Melnās jūras piekrastes pilsētā Batumi. “Es riskēju ar visu, pametu savu komfortablo ikdienu Kijevā, riskēju ar visu, lai palīdzētu savai tautai, kurai esmu vajadzīgs,” skaidro eksprezidents “Facebook”. 

Gruzijas premjerministrs Iraklijs Garibašvili (Irakli Garibashvili) ir apstiprinājis, ka Saakašvili 1. oktobrī pēc atgriešanās valstī ir aizturēts un nogādāts cietumā: “Mūsu tiesībsargājošajām struktūrām jau iepriekš bija informācija par viņa pārvietošanos – no Ukrainas līdz Gruzijai. Šis process tika pilnībā kontrolēts,” speciālā brīfingā pavēstīja Garibašvili.

Televīzijā pārraidītā video redzams, kā smejošais Saakašvili tiek pārvests uz ieslodzījuma vietu. Saakašvili ir arī Ukrainas pilsonība. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis (Володимир Зеленський) ir paudis “bažas par ziņām [no Tbilisi] un izteikumu toni”. Ukrainas Ārlietu ministrija (Міністерство закордонних справ України) uz pārrunām izsaukusi Gruzijas vēstnieku.

Tavs komentārs par rakstu: