• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Militārās mācības "Zapad" novēros trīs Latvijas pārstāvji.Militārās mācības "Zapad" novēros trīs Latvijas pārstāvji. Foto: SPUTNIK/SCANPIX

Militārās mācības "Zapad" novēros trīs Latvijas pārstāvji

LETA

Septembrī gaidāmās militārās mācības "Zapad 2017" (Запад 2017) novēros trīs Latvijas pārstāvji, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Ministrijā skaidroja, ka Latvija ir saņēmusi Baltkrievijas puses ielūgumus diviem novērotājiem apmeklēt mācības Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Vīnes dokumenta ietvaros, savukārt Krievijas solis, uzaicinot Latvijas nerezidējošo militāro atašeju Maskavā apmeklēt mācības, vērtējams kā pozitīvs žests.

ĀM cer, ka Baltkrievijas piedāvātā iespēja novērotājiem ļaus iegūt atbilstošu un pilnvērtīgu informāciju par mācību norisi, turpretim Krieviju ministrija aicina pilnvērtīgi ievērot pastāvošos caurskatāmības veicināšanas mehānismus un labo praksi, kā to paredz Vīnes dokuments.

"Starptautisko caurskatāmības veicināšanas mehānismu, piemēram, EDSO Vīnes dokumenta, pilnvērtīga ievērošana ļauj valstīm iegūt objektīvu informāciju par militārajām aktivitātēm un mācībām un tādējādi izvairīties no pārpratumiem un nevajadzīga saspīlējuma," atbildot par uzaicinājumu nozīmīgumu norādīja ministrijā.

ĀM uzsvēra, ka Latvija un tās sabiedrotie savu militāro mācību laikā īpašu uzmanību pievērš caurskatāmības pasākumiem, un atbilstoši Vīnes dokumentam tiek sniegta pilnvērtīga informācija par plānotajām mācībām un aicināti ārvalstu novērotāji.

Jau ziņots, ka Krievija ir uzaicinājusi Latviju novērot militārās mācības "Zapad". Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretārs Jānis Garisons apliecināja, ka Latvija akceptēs šo ielūgumu un piedalīsies mācību novērošanā.

Savukārt iepriekšējā nedēļā AM saņēma Baltkrievijas uzaicinājumu diviem militārajiem novērotājiem piedalīties septembrī paredzētajās Krievijas un Baltkrievijas mācībās.

Lai Latvijas novērotāji varētu piedalīties mācībās "Zapad", bija jāsaņem arī uzaicinājums no Krievijas, jo ar uzaicinājumu no Baltkrievijas nepietiek, iepriekš LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Tavs komentārs par rakstu: