• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Cilvēks skaita 50 eiro banknotes.Nu jau pat būs, ko skaitīt... Foto: Freepik

Minimālā alga Latvijā «pakāpusies» līdz 620 eiro

Kā paredz Saeimas apstiprinātie grozījumi Darba likumā, 1. janvārī minimālā alga ir augusi no 500 līdz 620 eiro mēnesī.   

InfoTOP.lv, izmantojot ātvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Grozījumi paredz no nmākamā gada 1. janvāra minimālo algu palielināt līdz 700 eiro.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem Latvijā 2021. gadā no 837 444 darba ņēmējiem bija 149 173 iedzīvotāju, kas saņem minimālo algu vai mazāk. Savukārt, piemēram, 2020. gadā tādu bija 140 230, bet 2019. gadā – 152 666.

Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre Evita Zālīte-Grosa norādīja, ka jau gadiem runāts par minimālo algu, bet Nacionālā trīspusējās sadarbības padome (NTSP) neesot spējīga šajā jautājumā vienoties.

“Tas nozīmē, ka iet uz priekšu laiks, mēs nezinām, cik ilgi veidosies valdība, bet visi runā, ka vajag šo minimālo algu. Ja mēs šobrīd nepieņemsim šos grozījumus, tad galu galā ministrijas un uzņēmēji nezinās laicīgi, ar ko rēķināties. Šādi vilkt garumā šo jautājumu inflācijas laikā ir pilnīgs neprāts,” norādīja Zālīte-Grosa.

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) Sociālās drošības un veselības aprūpes eksperts Pēteris Leiškalns norādīja, ka minimālā alga ir jāceļ, tā noteikti tiks celta un pamatā tas notiekot budžeta pakotnē.

LDDK vienmēr esot norādījis, ka atbilstoši sociālajam dialogam vajadzētu vienreiz vienoties par algoritmu, lai minimālā alga tiktu indeksēta katru gadu automātiski, tāpat kā valsts amatpersonu un citu valsts nodarbināto personu amata algas.

Tavs komentārs par rakstu: