• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Indulis TrapiņšIndulis Trapiņš nu ir brīvs. Foto: Ģirts Zvirbulis/Latvijas Televīzija/lsm.lv

Ministrs Plešs gāž Ikšķiles novada domes priekšsēdētāju Trapiņu

Motivējot ar “dažādiem pārkāpumiem, kas konstatēti Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja darbā”, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (kurš iz partiju apvienības “Attīstībai/PAR!”) ir parakstījis rīkojumu par pašvaldības vadītāja, Latvijas Zaļās partijas pārstāvjs Induļa Trapiņa atbrīvošanu no amata. Rīkojums ir stājies spēkā nekavējoties.

InfoTOP, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Preses konferencē Plešs skaidroja, ka lēmums par Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja atstādināšanu esot pamatots ministrijas ekspertu konstatētajos pārkāpumos. Tajos dominējot “korupcijas riski, nelikumīga un nelietderīga rīcība ar pašvaldības mantu, pilnvaru pārsniegšana un patvaļīga lēmumu pieņemšana pretēji sabiedrības interesēm”.

Kā vienu no būtiskākajiem pārkāpumiem ministrs min Trapiņa “vienpersoniski un patvaļīgi” noslēgto līgumu ar komersantu par pašvaldībai piederošu autoceļa posmu atjaunošanu. Pērnā gada vasarā Trapiņš vienojies ar komersantu, kas plāno veikt derīgo izrakteņu ieguves darbus tuvumā esošajā karjerā, par ceļa klātnes remontu ceļa posmā starp valsts reģionālo autoceļu Tīnūži-Koknese un valsts vietējās nozīmes autoceļu Turkalne-Tīnūži, turklāt par pašvaldības līdzekļiem pastiprinot tilta pār Mazo Juglu nesošās konstrukcijas. 

Pēc amata zaudēšanas Trapiņš varēs turpināt pildīt pašvaldības deputāta pienākumus.

Ministrs Plešs pauž cerību, ka “pašvaldības deputāti rīkosies saskaņā ar likumu un sabiedrības interesēm. Izvēlēsies citu pašvaldības vadītāju un pārtrauks nelikumības”.

Tavs komentārs par rakstu: