• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Ministrs Juris Pūce Ministrs Juris Pūce beidzot var justies atvieglojies. Foto: Attīstībai/PAR/aprinkis.lv

Ministrs Pūce atstādinājis Ušakovu. Kura «klucis» siltāks?

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce nav nocieties un lēmis atstādināt no amata Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu. Šo lēmumu daļa godātās latviešu sabiedrības, protams, ir gaidījusi ar aizturētu elpu, un tagad Latvijas āres pāršalc atvieglota nopūta – beidzot!

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Ja jūs tas interesē, attiecīgo rīkojumu 5. aprīlī ir publicējis oficiālais portāls Latvijas Vēstnesis. Brīdinu, ka lasīšanai šis opuss ir visai smags. Un ne jau tāpēc, ka jūsu domas lejup vilks Ušakova pārkāpumu svaru bumbas, bet gan tāpēc, ka šis dokuments ir milzum garš un garlaicīgs. Ja jums nav jurista diploma, iespējams, labāk nelasīt tālāk par pirmo rindkopu, kurā teikts: “Saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 93.panta pirmo daļu atstādinu Nilu Ušakovu no Rīgas domes (turpmāk – Dome) priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas par likumos noteikto pienākumu nepildīšanu(..)”. Tas skan pietiekami birokrātiski un bargi un atstāj cerības, ka ministrs Pūce, kurš taču iepriekšējā dzīvē ir bijis advokāts, spēj pamatot savu lēmumu. Pat par spīti tam, ka rīkojuma tekstā izcelts boldā dažādos kontekstos ņirb izteikums “... ir parakstījis Domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs”. Ko gan citu Ušakovs lai darītu, ja ne parakstītu visus Rīgas domes dokumentus, ko likuma ietvaros sagatavojušas domes institūcijas un bieži vien pat apstiprinājuši pašvaldības deputāti balsojot? Tas, ziniet, ir viņa pienākums. Tāpat kā būs pienākums latvisko partiju ievēlētam Rīgas galvam, ja tā kādreiz notiks.

Pēc rīkojuma izlasīšanas sirsniņā iezogas prieks par to, ka Juris Pūce nekad nav bijis mans advokāts. Iedomājos tiesu, kurai prasība tiek argumentēta, piemēram, tā: “Kā izriet no skaidrojuma...” vai “Eiropas Savienības terminu vārdnīcā termins "ieguldījums" tiek definēts...”, vai “Rīgas pilsētas pašvaldības 2017. gada pārskata skaidrojumā norādīts...”, vai “Juridiskajā literatūrā izlasāms, ka...”, vai “No Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra prakses izriet, ka...”, vai “Saskaņā ar Rīgas satiksmes oficiālajā tīmekļvietnē esošo informāciju...”

Un no tā visa, Pūcesprāt, secināms, “ka Rīgas satiksmes kapitāla daļu turētājs – Domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, nenodrošinot dalībnieku sapulces lēmuma pieņemšanu par pamatkapitāla palielināšanu, ir pārkāpis Pārvaldības likuma 62. panta, 63. panta un 66. panta pirmās daļas 9. punkta noteikumus (..)” un “Domes priekšsēdētājs apzināti un mērķtiecīgi pieļāva likuma (..)”. Bargi rūkts, lauva, sevišķi par to Ušakova iekšējo sajūtu “apzināti un mērķtiecīgi”!

Bet ko darīt ar iespaidu, ka, piemēram, es, Matīss Miers, Ušakova “pārkāpumu grāmatu” būtu uzrakstījis pulka pārliecinošāk nekā to ir izdarījusi ministra komanda?

Nebūdams Ušakova fans un pat atbalstītājs, arī es sagaidu, ka “zaglim jāsēž cietumā”, kā populārā padomju seriālā izteicās Vladimira Visocka (Владимир Высоцкий, 1938-1980) atveidotais kapteinis Žeglovs. Vai ir cerības, ka tā notiks, lems administratīvā rajona tiesa, kurā Ušakovs, visdrīzāk, 30 dienu laikā pēc publikācijas (tātad līdz 5. maijam) pārsūdzēs Pūces opusu. Un pēc tam – ja pirmās instances tiesa nostāsies ministra pusē – par to lems vēl arī citas tiesas.

Taču nezin kāpēc uzmācīgi lien galvā kāda puikas stāstītais, ka, atvainojiet, “ieliekot kluci” biksēs, pirmās sajūtas ir atvieglojums un siltums. Smaka un citas nepatikšanas seko maķenīt vēlāk.

Ministrs ir ilgi cieties un beidzot “atvieglojies”. Visiem, kam nepatīk Ušakovs, pašlaik ir atvieglojuma un siltuma sajūta. Loģiska pirmā brīža reakcija.    

1 Komentāri


 1. Rīga
  2019-04-05

  Super !

Tavs komentārs par rakstu: