• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Krišjāņa Kariņa valdības sēdeVai jums žēl, kad redzat, kā valdībai galvas kūp? Foto: Valsts kanceleja

Ministru algas nākamgad paliks 4700 EUR «līmenī» jeb Māsu palīgi atkal saņems «kikuci»

Pat Saeimas siles zvēriņi, dzīvodami savā burbulī, ir uzošņājuši, ka laikā, kad lielai daļai Latvijas iedzīvotāju valdība ir samazinājusi vai pat vispār atņēmusi legālos ienākumus, nebūtu īsti lāga palielināt pašu valdībnieku algas.   

Dzintars Zaļūksnis

Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma (šeit) grozījumus rosinājušie Saeimas deputāti likumprojekta anotācijā norādījuši, ka “apstākļos, kad vīrusa “Covid-19” [oj, oj, līdz šim domāju, ka tā saucas sērga, pašam vīrusam dots nosaukums SARS-CoV-2, bet piedosim taču mūsu vadoņiem, kuriem galvā pavisam citas rūpes!] izplatība ir ekonomiski negatīvi ietekmējusi plašu sabiedrības daļu, valsts augstākajām amatpersonām ir jābūt solidārām un jāatsakās no likumā paredzētā atalgojuma pieauguma”.

Bet es protestēju – kā var ienākt prātā nepildīt likumu! Vai nepietiek ar to, ka 13. Saeimas siles zvēriņi regulāri uzliek klučus Veselības aprūpes finansēšanas likumam (šeit)?  Piemēram, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) atkal sūdzas, ka jaunais mediķu darba samaksas modelis, ar kuru tā lepojas Veselības ministre Ilze Viņķele, atkal iznācis nedataisīts: jaunākajam medicīniskajam personālam (māsu palīgiem) nākamos divus gadus darba samaksu nav paredzēts palielināt vispār. LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris to komentē šādi: “Viens no spilgtākajiem jaunā modeļa trūkumiem ir nievājošā attieksme pret māsu palīgiem. Doma, ka jaunākā medicīniskā personāla darba samaksas nosacījumu pasliktināšana veicinās taisnīgumu un konkurētspēju veselības nozarē, ir ļoti dīvaina. Arodbiedrība šādiem plāniem nepiekrīt!”

Bet kas ir tādi māsu palīgi pret ministriem! Saeimai jāatzīst, ka pieļauta netaisnība pret Krišjāņa Artura Kariņa komandu, kura vaiga sviedros plēšas, apkarojot koronavīrusu un tā nesto nāvīgo sērgu “Covid-19”. Atšķirībā no māsu palīgiem, kuri nodarbojas ar velnssazinko, valdības prātu necilvēcīgā piepūle, izgudrojot arvien jaunus ierobežojumus nesaprātīgajiem pavalstniekiem, prasa milzu fizisko enerģiju gan K.A.Kariņam, gan viņa ieroču nesējiem – veselības ministrei Viņķelei, iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam un visiem, visiem, visiem, kas mīt vai attālināti ierodas valdības mājā Brīvības bulvārī 36.

Kādas kapeiciņas tad izrediģētais Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums atstāj mūsu tautas saprātīgākajai un, būsim taisnīgi, arī varonīgākajai daļai?  

Ministru kabineta locekļu un ministriju parlamentāro sekretāru mēnešalgas aprēķinam tāpat kā šogad par pamatu ņems bāzes algu –1004 eiro. Tātad to, ka šogad šai bāzes algai bija jāsamazinās (jo neviens – pat Centrālā ststistikas pārvalde – man neiestāstīs, ka vidējā alga 2020. gadā ir noturējusies pērnā gada līmenī), vērā neņems, un tas ir pareizi! Ne tikai tāpēc, ka arī likums paredz aprēķinos izmantot aizpērno bāzes algu, bet arī tāpēc, ka nav ko jaukt galvu mūsu dižvīriem un dižsievām. Un, protams, nevajadzētu šņakarēt pa viņu maciņiem un banku kontiem, jo viņi taču jūs liek mierā!

Tātad mūsu Visugudrajai Saulītei K.A.Kariņam pamatalga (piemērojot koeficienu 4,93) būs 4949,72 eiro mēnesī un ne graša vairāk, neskaitot likumā paredzētās prēmijas un piemaksas.

Ministru un premjera biedru aldziņas arī paliek tādas, ka kauns atzīties (koeficients 4,68),– 4698,72 eiro mēnesī. Kā jūs domājat, vai mūsu Dzelžu Veselības Jumpravai Viņķelei tas nav tā kā drusku par maz?

Bet parlamentārie sekretāri, lai viņiem saule aust un nekad nenoriet, bez atpūtas raujoties tautas labā, paliek (koeficients 3,63) ar nieka 3644,52 eiro mēnesī.

Un ņemiet vērā, ka bargais Valsts ieņēmumu dienests nepasaudzēs arī šo mūsu tautas gaišāko un stiprāko daļu, novilkdams no viņu aldziņām apmēram trešdaļu nodokļos! Tātad nokaunieties un godīgi atbildiet uz jautājumu – vai jums žēl?

Mīliet valdību, kā tā mīl jūs.

Tavs komentārs par rakstu: