• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Rīgas "Dinamo" hokejisti pie pretinieka vārtiemNav jau tā, ka "Dinamo" spēlētu pa roku galam, taču īstu uzvaras gribu nemana. Foto: KHL

Minskas «Dinama» 3-1 Rīgas «Dinamo». Prom no līgas!

Kontinentālās hokeja līgas (KHL, Континентальная хоккейная лига) komanda Rīgas “Dinamo”, bez īpašas cīņas piekāpusis Minskas “Dinama” (Дынама) vienībai, kura jau ir zaudējusi jelkādas cerības turpināt sezonu Gagarina kausa (Кубок Гагарина) izcīņā, rāda, ka nedz spēlētāju, nedz Ģirta Ankipāna vadītā treneru korpusa plānos sezonas pagarināšana neietilpst.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Iespējams, svarīga loma te ir finansiālajam apstāklim – play-off spēles klubam maksā visai ievērojamas summas, kuru vienkārši nav. Rīgas “Dinamo” priekšzīmīgais mārketings izčākstēja iepriekšējās sezonās, kad komanda nīka līgas pašā astesgalā un tai neizdevās pieklājīgi piepildīt pat mājvietas – “Arēna Rīga” – tribīnes. Šogad spēle izskatās mazliet cerīgāka, taču līdzjutēji ir “pašķīduši”, un savākt pilnas tribīnes joprojām neizskatās reāli.  

Rīgas komandas perspektīvas KHL, manuprāt, vislabāk parāda tas, ka, piemēram, Čerepovecas “Severstaļ” (Северсталь) komanda, kas ir reālākā kandidāte izslēgšanai no līgas pēc šīs sezonas, jaunajā gadā spēlē ar iedvesmu, katrā mačā vai no ādas lien ārā, lai gan zaudējusi pat teorētiskas iespējas iekļūt izslēgšanas turnīrā. Savukārt vienīgā komanda, kuru atlikušajās sešās spēlēs vēl var apdzīt (ar panākšanu šoreiz nepietiek, jo mūsējie tai ir piekāpušies abās savstarpējās spēlēs), ir “Soči”. Un, godīgi sakot, plēsties par iespēju aizvadīt vēl četras spēles ar Maskavas CSKA (ЦСКА), kuram ir zaudētas pēdējās deviņas spēles, turklāt sešas no tām, nespējot gūt par vienus vārtus, vai Sanktpēterburgas SKA, kuriem zaudētas pēdējās astoņas spēles un kuru labā laukumā šosezon slidinās četri cilvēki svītrainos tērpos, laikam gan nav lielas jēgas. 

Drīzāk būtu nopietni jāapsver doma, vai vispār ir jāturpina nīkšana KHL – līgā, kura 10 gadu laikā tā arī nav spējusi nodrošināt daudzmaz vienādus attīstības apstākļus visām komandām.

Kurp aiziet, lai nezaudētu savu meistarkomandu? Šis jautājums ir aktuāls ne tikai Latvijas hokejam. Pavisam nesen vairākas nacionālās hokeja federācijas – Baltkrievijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas un Ukrainas – tikās Minskā un apsprieda iespēju atdzīvināt Austrumeiropas hokeja līgu (AEHL). Pašlaik šā jautājuma virzīšanai ir izveidota darba grupa, bet procesu bremzē visbanālākais iemesls – finanses.

Skaidrs, ka šogad AEHL neatdzims, mazticams, ka arī nākamgad. Varbūt klubam  “Dinamo” Rīga būtu jēga pievienoties Baltkrievijas atklātajam čempionātam un sākt sarunas, piemēram, ar Somijas vai Zviedrijas ja ne elites, tad augstākajām līgām? Jebkurā gadījumā palikt pēc naftas un gāzes naudas smirdošajā un stagnējošajā KHL, manuprāt, nav saprātīgi.

Visbeidzot, par sportiskajiem rezultātiem. Pēc 54 spēlēm Rīgas “Dinamo” ir 52 punkti, vārtu attiecība: 112-144. “Dinamo” hokejisti ir guvuši 15 uzvaras pamatlaikā, divas papildlaikā, vēl četras – noslēguma metienos. 24 zaudējumi piedzīvoti pamatlaikā, seši papildlaikā, četri – noslēguma metienos.

Regulārajā čempionātā atlikušas sešas spēles – un visas ar Rietumu konferences komandām. Pirmdien, 4. februārī plkst. 19.30 Bratislavā rīdziniekus uzņems “Slovan”. Tad sezonas pēdējās trīs spēles Rīgā: pirmdien, 11. februārī plkst. 19.30 “Arēnā Rīga” viesosies Helsinku “Jokerit”, piektdien, 15. februārī plkst. 19.30 Rīgas 84. vidusskolas ledus laukumā svaigā gaisā – Minskas “Dinama” un pirmdien, 18. februārī plkst. 19.30 pēdējais šis sezonas mačs “Arēnā Rīga” – ar “Slovan”. Sezonu “Dinamo” noslēgs izbraukumā – trešdien, 20. februārī plkst. 18.00 Čerepovecā pret “Severstaļ” un piektdien, 22. februārī plkst. 18.30 Maskavā pret CSKA.

Tavs komentārs par rakstu: