• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Tanku kolonna dodas kameras virzienāAustrumukrainas separātistu tanki. Foto: KI Media

Minskas vienošanās beidzot tiek ievērota, tomēr vēlēšanas atliktas

Uz Eiropas Savienības bēgļu krīzes fona karadarbība Austrumukrainā pēdējo nedēļu laikā ir pārtraukta. Austrumukrainas separātistu pašpasludinātā “Luganskas tautas republika” smago kaujas tehniku no kontaktlīnijas ir atvilkusi, par tādu pašu rīcību paziņojuši arī Ukrainas bruņotie spēki. Abas puses ir vienojušās 40 dienu laikā (sākot no 3. oktobra) atvilkt no buferzonas tankus un vieglos ieročus. Saskaņā ar vienošanos attālumā ne mazākā kā 15 kilometri no frontes līnijas paredzēts atvilkt artilērijas iekārtas, raķetes un mīnmetējus, kuru kalibrs nepārsniedz 100 milimetrus.

Tikmēr Ukrainas, Francijas, Vācijas un Krievijas līderi ir vienojušies atlikt Ukrainas pašvaldību vēlēšanas, lai nodrošinātu to atbilstību starptautiskajiem standartiem. Vēlēšanas gatavojas rīkot gan Kijeva, gan separātisti, un tās kļuvušas par vienu no klupšanas akmeņiem februārī panāktās pamiera vienošanas īstenošanā. Tagad ir panākta visu pušu piekrišana, ka vēlēšanas varēs notikt ne agrāk, kā 90 dienas pēc tam, kad Ukrainā tiks pieņemts starptautiskajiem standartiem atbilstošs likums par pašvaldību vēlēšanām. Tas nozīmē, ka tiek pārcelts Minskā fiksētais galīgais termiņš vēlēšanu sarīkošanai – šā gada 31. decembris.

Francijas prezidents Fransuā Olāds aicina Ukrainu amnestēt un piešķirt “imunitāti” visiem kandidātiem, kas startēs vēlēšanās, ieskaitot separātistu līderus.

Tavs komentārs par rakstu: