• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Ilga ŠuplinskaIzglītības un zinātnes kundzene Šuplinska: tas jau bija tikai jautrs flirts! Foto no: ekonomika.lv

Muižnieks rektora amatā jeb Tik un tā taisnība Šuplinskai!

Godīgi sakot, tas liecina, ka kaut kādas demokrātijas un tiesiskuma kripatas Krišjāņa Artura Kariņa branžas pārvaldītajā Latvijas dzimtmuižā vēl ir saglabājušās. Lai kā stīvējās, klaigāja un dīžājās izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Indriķis Muižnieks beigās ir guvis virsroku: attālinātajā valdības sēdē viņš ir apstiprināts amatā pat bez diskusijām.    

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Tiesa, kā parasti, mūsu labieši izmanto kompromisa iespēju: proti, Latvijā iegājies tā, ka politiķi, kas izgāzušies, ka vīles strinkšķ, turpina saviesīgi vāvuļot un ne par ko neatbild. Viens ministrs pieķerts lietojam baltu pulverīti? Nu, noņemsim viņu, bet – kuš! – tā, lai tas nekaitētu viņa politiskajai karjerai. Vēstniece no koronavīrusa perēkļa ieradusies dzimtajā zemē uz saviesīgu pasākumu un nekustina ne ausi? Aizmirstiet! Tādiem sievusiem nekādi vīrusi klāt neķeras! Saeimas deputāts kopā ar draugiem aizbrauca uz Alpiem paslēpot un iepazīties ar drusu slimām meitenēm, kā dēļ viss Bruņinieku nams tagad pašizolējies? Eita nu, kurš tas ir?

Tāpat arī šoreiz: nu, pastīvējās ministre, jo viņai nepatika viens, iespējams, naidīgs purns. Vienkārši nepatika, bet arī tas ir smags arguments. Nu, palika Latvijas lielākā augstskola uz brīdi bez oficiālā vadītāja... Kādas problēmas un kāda atbildība? Tas, ka izglītības un zinātnes ministres viedoklis par Latvijas Universitātes pieļautajiem likumpārkāpumiem tā arī palika tikai viedoklis, neskaitās, jo meitene cīnījās kā lauva un ne vienmēr cīņā uzvar mūsējie.

Tiesa nezin kāpēc skatījās uz likumu nevis cienījamas politdāmas uzskatiem, tāpēc lietu kļūdaini izvērtēja un kļūdaini iztiesāja. Nevienam par to nav jāatbild, jo dāma taču atstāja savās vietās tiesnešus un arī pati palika savā vietā!

Tas, ka tiesa uzskata LU rektora vēlēšanas par leģitīmām, vēl neko nenozīmē. Tiesas spriedums nesakrīt ar politiskajām nostādnēm, un dzīve rādīs, kam ir taisnība – izglītības un zinātnes ministrei vai Ilgai Šuplinskai. Ne velti viņa pareizi norādīja (šeit), ka tiesai bija „pārāk šaura izpratne”.

Tāpēc viņai kaut ko pārmest var tikai pretvalstiski elementi, čekas pakalpiņi un tiesa, kura pazaudējusi izpratni par Latvijas politisko virzību un lietas sākusi skatīt šauri likumiskā kontekstā .

Nudien, kas par sīkumainību! Nāks citas nepatikšanas, un šīs aizmirsīsies.

1 Komentāri


 1. Juris P
  2020-03-27

  Jā, varu tikai piekrist bijušā Igaunijas prezidenta T.H.Ilvesa teiktajam, ka «tagad drošība vairs nav galvenais drauds brīvībai. Tagad tie ir vadoņi, kuriem trūkst atbildības sajūta un trūkst izpratnes par tiesisku valsti, kuru vēlme būt pie varas aprok ētiku, kuru izpratne par varu ir lamāšanās un pazemošana, kuru politiskais mērķis nav valsts pārvalde, bet gan oponenta iznīcināšana.» Precīzi! Un uz Latviju tas attiecas vēl jo vairāk!

Tavs komentārs par rakstu: