• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
J. Birks dāvina maizes klaipu Lubānas ielas dzīvojamo māju celtniekiem.Jāņa Birka laikā Rīgas dome sāka plašu pašvaldības mājokļu celtniecības programmu; J. Birks (centrā) dāvina maizes klaipu Lubānas ielas dzīvojamo māju celtniekiem. Foto: Arčers

Nacionālā apvienība «pamostas» pirmā un izvirza noteikumus sadarbībai ar GKR

Latvijas televīzija (LTV) vēsta, ka Rīgas domes (RD) Nacionālās apvienības (NA) frakcija paudusi gatavību koalīcijai ar partiju "Gods kalpot Rīgai" (GKR).

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Tādā kārtā NA ir pirmā no tā sauktās “latviskās opozīcijas” partijām, kas parāda politisku tālredzību un gatavību risināt bezvaras problēmu galvaspilsētā: kā zināms, pat tad, ja opozīcijas partijas spētu vienoties savā starpā, stabilas koalīcijas veidošanai tām pietrūktu dažas balsis. Viens no saprātīgākajiem variantiem šeit ir tieši kompromisu meklēšana ar GKR.  

NA gan ir izvirzījusi dažus nosacījumus, proti: 1) pāriešanu uz mācībām latviešu valodā Rīgas bērnudārzos, 2) RD Revīzijas komisijas atjaunošanu, 3) sarunas par PSRS slavinošu pieminekļu demontāžu. NA frakcija arī uzsvērusi, ka tā neplāno sadarboties ar “Saskaņu” vai RD Neatkarīgo deputātu frakcijas pārstāvjiem.

Saprātīgi vērtējot, neviens no šiem noteikumiem GKR nevarētu būt principiāli nepieņemams. Tas liecina, ka NA šoreiz nevis “zīmējas”, bet patiešām varētu būt nolēmusi pacīnīties par varu galvaspilsētā.

Lai arī šobrīd daudziem šāda iespēja liekas tuvu neiespējamai, jāatgādina, ka 2007.-2009. gadā Rīgas domi vadīja nacionāļu pārstāvis Jānis Birks, un viņa laikā, par spīti globālās krīzes saasinājumam, galvaspilsēta ar saimnieciskajām problēmām tika galā vairāk nekā apmierinoši.   

Tavs komentārs par rakstu: