• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Drustu pamatskolaDrustu pamatskolai paveicies: pagaidām tā dzīvos, reorganizēta kā novada skolas filiāle. Foto no: Wikipedia

Nacionālā rekorda gaidās: šogad valdība grasās likvidēt vismaz 33 skolas

Bijušais izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, kas iz slavenās partijas “Vienotība jaunā un vecā”, izbauda savas pēdējās dienas Briselē – jaunu mandātu vēlētāji viņam nav uzticējuši. Tomēr Šadurskis var būt apmierināts, jo viņa “idejas dzīvo un uzvar”.

Dzintars Zaļūksnis

Atbilstoši izglītības un zinātnes ministrijas (IZM)informācijai šogad Latvijā tiks likvidētas 13 mācību iestādes (neskaitot Tilžas internātskolu, kuras likvidēšana jau atrodas saskaņošanas stadijā), vēl 11 skolas vasarā gaida izglītības statusa samazināšana. Mežgaļu pamatskola pārtaps par sākumskolu, Līvu sākumskola – par pirmsskolas izglītības iestādi (tādejādi Līvu sākumskola faktiski pārstās eksistēt), Liepnas vidusskola – par pamatskolu, Saldus novada pašvaldības Kursīšu pamatskola un Jaunlutriņu pamatskola – par sākumskolām, Tumes vidusskola – par pamatskolu, Jelgavas 3.sākumskola – par Jelgavas Centra pamatskolu, Virbu pamatskola – par sākumskolu, Valles vidusskola – par pamatskolu, savukārt Grobiņas pagasta sākumskola – par Grobiņas novada pirmsskolas izglītības iestādi “Ūdelīte”.Turklāt saskaņošanas procesā ir vēl vienas izglītības iestādes tipa maiņa.

Vēl ap 50 skolu tiks reorganizētas, daļa no tām – apvienošanas vai pievienošanas formā un, saprotams, nozīmē vēl dažu skolu faktisku lividēšanu. Tā Jēkabpils vakara vidusskola tiks pievienota Jēkabpils 2. vidusskolai, Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskola – Jelgavas Amatu vidusskolai, Jelgavas 2. pamatskola – Jelgavas 5. vidusskolai un Jelgavas 6. vidusskolai, bet Jūrmalas sākumskola “Atvase” – Jūrmalas Valsts ģimnāzijai; Gulbenes sākumskola tiks pievienota Gulbenes novada valsts ģimnāzijai, Drustu pamatskola – Raunas vidusskolai, Liepājas vakara (maiņu) vidusskola – Liepājas 8. vidusskolai, Tukuma Vakara un neklātienes vidusskola – Zemgales vidusskolai, Rīgas Ezerkrastu pamatskola – Rīgas Juglas vidusskolai, Rīgas Sanatorijas internātpamatskola – Rīgas 5. internātpamatskolai, Rīgas 60. vidusskola – Rīgas Klasiskajai ģimnāzijai. Rīgas Ziepniekkalna vidusskolu veidos, apvienojot Rīgas 94. vidusskolu un Rīgas Ziepniekkalna sākumskolu, bet Liepājas A.Puškina vidusskolu – apvienojot Liepājas pilsētas 12. vidusskolu un Liepājas A.Puškina 2. vidusskolu. Ropažu novada vidusskola tiks veidota, apvienojot Ropažu vidusskolu un Zaķumuižas pamatskolu, savukārt Iecavas internātpamatskolas un Dzimtmisas pamatskolas apvienošanās rezultātā taps Iecavas pamatskola. Visbeidzot, Grobiņas ģimnāziju, Kapsēdes pamatskolu, Bārtas pamatskolu un Gaviezes pamatskolu pievienos Grobiņas sākumskolai, to pārveidojot par Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolu.

Tādā kārtā Latvija līdz šā gada beigām zaudēs vismaz 33 skolas – pārsvarā latviešu bērniem paredzētās. Līdz 1. septembrim pavisam noteikti beigs pastāvēt 13 skolas. Pieminēsim tās ar klusuma brīdi: Jaunmuižas pamatskola, Jūrmalas vakara vidusskola, Ozolu sākumskola, Liepājas internātpamatskola, Andzeļu pamatskola, Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra (Kudrjašova) Grāveru pamatskola, Šķeltovas pamatskola, Tiskādu speciālā internātpamatskola, Adamovas speciālā internātpamatskola, Ludzas novada vakara vidusskola, A.Spāģa Dunalkas pamatskola, Mētrienas pamatskola un Rīgas 29. vidusskola. Mazliet apsteidzot laiku, tām varam pievienot arī četrpadsmito, Tilžas internātskolu, jo diezin vai to vairs iespējams glābt.

Vēlos atgādināt, ka IZM gandrīz vai izmisīgā vēlme iestāstīt sabiedrībai, ka “pie visa vainīgas” pašvaldības, kuras pieņem lēmumus par skolu lividēšanu, neatbilst patiesībai: pašvaldības ir spiestas šādus lēmumus pieņemt, jo IZM izstrādāto noteikumu dēļ tām nav dota cita iespēja. Teorētiski, protams, nav liegts uzturēt skolas par pašu naudu, bez valsts atbalsta. Bet vai Latvijā ir daudz tādu pašvaldību, kas patstāvīgi spēs algot kaut vai pāris skolotāju?

Noslēdzot Krišjāņa Artura Kariņa un “Jaunās vienotības” vadītā Ministru kabineta pirmā valdīšanas gada bilanci, varēsim ierakstīt, ka šajā laikā skolu tīkls ir zaudējis vismaz 33 izglītības iestādes. Patiešām triecientempi, Latvijas teritoriju attīrot no visa “liekā”, pirmām kārtām – bērniem un viņu vecākiem!

8 Komentāri


 1. Viktors Kokarevics
  2019-06-11

  Vai tiesam neviens neko neredz!!!!! Vai tiesam valdiba nav neviena godiga cilveka kuram ir dota redze un dzirde??!! Aiz si cilveka ietu tauta. Lielaka dala, jo tie kuri ir labi iekartojusies neies. Bet vinu nav daudz.

  • Liza
   2019-06-18

   В Латвии образование НЕ ''ОБЯЗАТЕЛЬНО'', необразованным быдлом лучше управлять., А потом хотят ,чтобы из Латвии никто не уезжал.

 2. Inese
  2019-06-18

  Jā likumā ietvaros likvidēja jelgavas 2.pamatskolu ar 660 skolēniem un nosauca to par reorganizēšanu . Tagad gaidām miglaino IZGLĪTĪBAS kvalitātes uzlabošanu

 3. Aļona
  2019-06-19

  Un tāpēc brīnās kāpēc latviešu tik maz Lv. Priekš kam jāslēdz skolas ja ir daudz bērnu kuri mācās un mācīsies... ????

 4. Müller
  2019-06-19

  Galvenais ir partijai nomainīt nosaukumu vai pat izveidot divas, lai vieglāk bīdīt savas "globālās" lietas ar skolām, žīdiem un gejiem. Attīstīt un piekāst. Vislielākie krāpnieki.

 5. xx
  2019-06-19

  Un reorganizē( likvidē) Tukuma VNV ar lielāko absolventu skaitu novadā! ( 25 devītie+76 divpadsmitie)???

 6. Iedzīvotāja
  2019-06-19

  Redakcija! Lūdzu, publicējiet korektus faktus - attēlā redzamā Drustu skola "neapklusīs" kā rakstīts komentārā pie fotogrāfijas. Lai skola nebūtu jāslēdz, tā tiek reorganizēta, veidojot to kā novada skolas filiāli. Realitātē - mācību process tiks īstenots tā pat, kā līdz šim!

  • InfoTOP.lv
   2019-06-20

   Paldies par modrību un aizrādījumu. Izlabojām.

Tavs komentārs par rakstu: