• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Āris KasparānsĀris Kasparāns. Publicitātes foto: Veselības ministrija

Nacionālo veselības dienestu vadīs Āris Kasparāns

Tā dēvētās pandēmijas laikā stratēģiski svarīgajā Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktora amatā valdība ir apstiprinājusi Āri Kasparānu. Lai arī jaunais NVD direktors kādu laiku ir strādājis Veselības ministrijā, viņš ir kārtējais klerks, kas ar mūsu visu veselības jautājumiem nodarbosies bez medicīniskās izglītības – Kasparāns Latvijas Universitātē ieguvis sociālo zinātņu bakalaura grādu ekonomikā.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Uz NVD vadītāja amatu bija uzsludināts ierasti formāls konkurss, kurā pretendentu vērtēšanas komisija par uzvarētāju vienbalsīgi atzina Kasparānu, kurš pie darba NVD ķersies 1. martā. Prioritātes viņam esot standarta: pakalpojumu pieejamība, datu pārvaldība, iestādes kapacitātes audzēšana, ar “Covid-19” saistītie jautājumi un bla bla bla.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts sniedzis standarta komentāru: sak, Kasparānu NVD vadībā “gaida liels un izaicinošs darbs”. 

Veselības ministrijā jaunais NVD šefs strādāja kopš 2009. gada. VM viņš ir vadījis Grāmatvedības nodaļu, pēc tam kļuvis par Budžeta un investīciju departamenta direktora vietnieku, vēlāk – par Budžeta un investīciju departamenta direktora pienākumu izpildītāju. 2015. gadā Kasparāns kļuva par Resursu vadības departamenta direktoru, bet viņa karjeras kulminācija Veselības ministrijā bija valsts sekretāra vietnieks finanšu jautājumos.

Iepriekšējais NVD vadītājs Edgars Labsvīrs 2020. gada maija sākumā nolēma pamest amatu pēc pārmetumiem par NVD koordinēto aizsargmasku iepirkumu.

Tavs komentārs par rakstu: