• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Lietuvieši protestē pret "premjeres Ingrīdas Šimonītes diktatūru". Aparteīds, izrādās, ir iespējams pašā Eiropas centrā. Ekrānšāviņš no: Youtube

Nāk «Šimonītes diktatūra». Lietuvieši vētraini protestē

Lietuvieši šūmējas. Lietuvas valdība jaunās ģenerācijas politiķes Ingrīdas Šimonītes (Ingrida Šimonytė) vadībā ir jūtami pārgriezusi kovidskrūves, un Lietuvas Republikas pilsoņi ir gatavi ieņemt pat Seima ēku. Policija pa laikam rīkojas brutāli, atgādinot pavisam nesen sašutumu raisījušos Baltkrievijas miličus. 

Pēteris Kurpnieks, īpaši InfoTOP.lv

Iemesls ir vairāk nekā nopietns: valdība mēģina kovidpaniku pacelt jaunā pakāpē. Tieši tāpat kā Latvijā izvairoties no civilizētas komunikācijas ar savu ganāmpulku, Lietuvas valdība bez minimāla skaidrojuma (un, patiesību sakot, arī bez pietiekama iemesla) nolēmusi, ka no 13. septembra valstī stāsies spēkā nikni ierobežojumi cilvēkiem, kuri nebūs “vakcinācijas vai pārslimošanas ceļā ieguvuši imunitāti pret “Covid-19”” vai saņēmuši negatīvus koronavīrusa testu rezultātus, – un šie bēdīgi slavenie PCR (polymerase chain reaction) jeb, latviski izsakoties, PĶR (polimerāzes ķēdes reakcijas) testi stūrgalvīgajiem ne-vakceriem būs jāapmaksā no savas ne-vakcera kabatas. Tas ir ap 70 eiro par vienu testu, kura derīguma termiņš – ne garāks par divām dienām (48 stundām).

Ja lietuvietis nevarēs uzrādīt tā dēvēto iespēju pasi [lietuviešu eifēmisms tam, ko Latvijā dēvē par sadarbspējīgu sertifikātu], kas tiks izsniegta uz diviem mēnešiem, no 13. septembra (mēnesis dots, lai neapzinīgie plakanzemji varētu apdomāties) viņš vairs nevarēs apmeklēt ne tikai kafejnīcas, bet arī lielveikalus (!) un viņam nebūs pieejama virkne pakalpojumu, kuros vajadzīga tieša saskare ar augstvērtīgākiem cilvēkiem. Sevišķi apzinīgiem uzņēmējiem būs atļauts šos ierobežojumus ieviest pirms termiņa – jau no nākamās pirmdienas, 16. augusta.

Izmantojot senseno paņēmienu – maksimāli nobaidīt, un tad ieviest maķenīt vieglākus ierobežojumus, lai glupais plebs nevis sašustu, bet priecātos,– Šimonītes kantoris ir atteicies no iepriekš izsludinātā aizlieguma nepotētajiem cilvēkiem izmantot sabiedrisko transportu un ļaut viņiem sniegt tikai pašus nepieciešamākos veselības aprūpes pakalpojumus. Nolemts, ka tiem, kuri “nav ieguvuši imunitāti”, veselības aprūpes pakalpojumi tiks sniegti saskaņā ar veselības ministra Arūna Duļķa (Arūnas Dulkys) noteiktajām prasībām,– un tās ietvers obligātu PĶR testēšanu! Vienkāršāk sakot, – bez kovidtesta mirstiet!

Ierobežojumi neattieksies uz iespēju pasu īpašniekiem – cilvēkiem, kuri saņēmuši pilnu vakcinācijas kursu, pārslimojuši “Covid-19” un var to apstiprināt ar PĶR testu, antigēnu testu vai seroloģisko antivielu analīžu rezultātiem, vai arī saņēmuši pēdējo 48 stundu laikā veikta PĶR testa negatīvu rezultātu. Lai lietuvietim nevajadzētu pilnībā kārt zobus vadzī, iepirkšanos varēs uzticēt bērniem līdz 16 gadu vecumam, kuri ierobežojumus drīkstēs neievērot.

Tie, kuri neatbilst iespēju pases kritērijiem, varēs iepirkties tikai nelielos veikalos ar atsevišķu ieeju no āra, kuru pamatdarbība saistīta ar pārtikas, veterinārijas, medikamentu vai optikas preču tirdzniecību, ja to tirdzniecības platība nepārsniedz 1500 kvadrātmetru – acīmredzot Šimonīte ar koronavīrusu ir sarunājusi, ka šādos veikalos tas cilvēkiem neuzmāksies.

Neapzinīgajiem pilsoņiem nebūs ļauts apmeklēt arī skaistumkopšanas salonus, ēdināšanas iestādes, izklaides vietas un sabiedriskus pasākumus, ja vien tie nenotiek brīvā dabā, dalībnieku skaitam nepārsniedzot 500 cilvēkus. Lai dzīve neliktos kā cukurs, sašaurināts tiks arī nepotēto kastai pieejamo pakalpojumu klāsts – būs atļauta tikai sīku remonta pakalpojumu pasūtīšana, kurai nav vajadzīgs vairāk par 15 minūtēm saskares, kā arī veterinārijas pakalpojumi. Muzejus un izstādes apmeklēt drīkstēs, bet bibliotēkās varēs vienīgi veikt grāmatu apmaiņu. Turklāt pakalpojumu saņemšanas laikā pāriji nedrīkstēs atklāt savu seju – atšķirībā no imunitāti ieguvušajiem, kuriem būs privilēģija izvēlēties, sejas maskas lietot vai nelietot.

Tādu, lūk, savu tautiešu turpmāko dzīvi ir iedomājusies Ingrīda Šimonīte un viņas uzticamie ieroču nesēji. Vai lietuvieši to pieļaus, rādīs laiks. Pagaidām ir skaidrs tikai tas, ka viegla dzīve kaimiņvalstī negaida nedz tautu, nedz valdību. 

Visbeidzot, video par to, kas notiek Viļņā.

Tavs komentārs par rakstu: