• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Egils SiliņšEgils Siliņš. Publicitātes foto

Nākamais Opernama «saimnieks» būs Egils Siliņš

Kultūras ministrija informē, ka konkursā uz Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) valdes locekļu amatiem par atbilstošākajiem atzīti operdziedātājs Egils Siliņš, bijušais Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretārs Sandis Voldiņš un līdzšinējā LNOB valdes locekle Inese Eglīte.

Starptautisko atzinību guvušo operdziedātāju, līdzšinējo mākslinieku aģentūras "Cademi Artists" Valjadolidā (Spānija) direktora vietnieku Siliņu konkursa komisija atzinusi par piemērotāko uz LNOB valdes locekļa amatu mākslinieciskās kompetences jomā.

Bijušais KM valsts sekretārs un Ministru prezidenta padomnieks juridiskajos jautājumos Voldiņš izvirzīts valdes locekļa amatam administratīvajā vadībā, savukārt līdzšinējā LNOB valdes locekle Eglīte atzīta par piemērotāko pretendenti valdes locekles amatam finanšu jomā.

Siliņš ir viens no starptautiski pieprasītākajiem basbaritoniem vāgneristiem. Viņam ir 30 gadu koncertdarbības pieredze nozīmīgākajos pasaules opernamos un festivālos.

Voldiņš vairāk nekā trīs gadus bijis KM valsts sekretārs, iepriekš arī KM valsts sekretāra vietnieks administratīvajos un investīciju jautājumos, kā arī KM valsts kapitāla daļu turētāja pārstāvis Nacionālajā teātrī, Rīgas krievu teātrī, "Latvijas Koncertos" un "Latvijas Kinostudijā", darba pieredzi ieguvis arī kā Ministru prezidenta padomnieks juridiskajos jautājumos.

Eglīte ir LNOB valdes locekle kopš 2013. gada. Viņa ir absolvējusi Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultāti kā angļu valodas filologs un ieguvusi MBA grādu uzņēmumu un iestāžu vadībā RTU Rīgas Biznesa skolā.

Darba pienākumus jaunie valdes locekļi sāks pildīt, beidzoties līdzšinējo LNOB valdes locekļu – Zigmara Liepiņa, Eglītes un Dainas Markovas – pilnvaru termiņiem – 10. septembrī un 4. novembrī.

Tavs komentārs par rakstu: