• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Bojātā fregate "Helge Ingstad"Sadursmē cietusī fregate "Helge Ingstad". Foto: Reuters

NATO mācībās tankkuģis nogremdējis Norvēģijas fregati

8. novembra rītā uz ziemeļiem no Norvēģijas pilsētas Bergenas sadūrusies Norvēģijas karaflotes fregate "Helge Ingstad" un tankkuģis (šeit), kā rezultātā vieglus ievainojumus guvuši septiņi cilvēki, bet norvēģu karakuģa ekipāža evakuēta, jo "Helge Ingstad" draud nogrimt. Naftas noplūdes draudi tankkuģim nav konstatēti.

Fregatē "Helge Ingstad" pēc sadursmes lielos apjomos ieplūst ūdens un tiek evakuēti visi tās 137 apkalpes locekļi, paziņojis Dienvidnorvēģijas apvienotais glābšanas koordinācijas centrs. Kā pavēstīja centrs, situācija šobrīd netiek kontrolēta un pastāv risks, ka fregate var nogrimt.

Norvēģijas raidorganizācijas NRK publicētā attēlā redzams, ka fregate dziļi iegrimusi ūdenī un ūdens sasniedzis tās helikopteru klāju. "Bruņotie spēki šobrīd izskata visus reģionā pieejamos līdzekļus, lai palīdzētu "Helge Ingstad"," pavēstīja armijas pārstāvis.

Sadursmē iesaistītajam tankkuģim "Sola TS" un tā 23 apkalpes locekļiem briesmas nedraud un nav fiksēta naftas noplūde. Tankkuģis ved 625 000 litrus jēlnaftas. Tankkuģis guvis vieglus bojājumus un gaida, kad tiks aizvilkts uz tuvējo naftas termināli.

Avārijas vietā konstatēta neliela degvielas noplūde no fregates.

Sadursme notikusi, kad fregate bijusi atpakaļceļā uz jūras bāzi pie Bergenas pēc piedalīšanās NATO manevros "Trident Juncture" (Vienotais trejdeksnis).

Tavs komentārs par rakstu: