• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Sapotēta ģimenīteNav laiks gripai, visi vakcinējamies pret kovidu! Foto no: cdc.gov

Nav reģistrēts neviens gripas gadījums: cilvēki neslimo vai baidās?

Interesanta informācija: no 16. līdz 22. novembrim Latvijā nav klīniski apstiprināts neviens jauns gripas gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iknedēļas pārskats par akūtu augšējo elpceļu infekciju un gripas izplatību.        

Dzintars Zaļūksnis

Pilnīgi neticami, vai ne? Taču pamēģināsim izsekot nobaidīta mūslaiku cilvēka reakcijai brīdī, kad viņš sajūt saaukstēšanās simptomus, kas var liecināt par gripu. Vēl pavisam nesen, pirms kovidpanikas uzliesmojuma, šāds cilvēks, visdrīzāk, daudz nedomādams vērstos pie ģimenes ārsta. Pašlaik tas ir bīstami, jo Veselības ministrija un tās algotie propagandisti ir mērķtiecīgi radījuši iespaidu, ka “Covid-19” ir ne tikai visubīstamākā, bet arī faktiski vienīgā slimība, kura cilvēkam garantēs medicīnisko palīdzību.

Iespējams, tā nav, taču mēs to nezinām, tāpēc, ja neesmu galīgi galvu durvīs saspiedis, labāk mēģināšu ar iespējamo saaukstēšanos/gripu tikt galā pats. Jo, pirmkārt, faktiski obligātais kovidtests var uzrādīt jaunā koronavīrusa klātbūtni arī cilvēkam, kas nav slims ar “Covid-19” (tā nav paranoja, tā diemžēl ir realitāte). Otrkārt, šā testa pozitīvs rezultāts radīs nepatīkamas sekas ne tikai pacientam, bet arī veselai strīpai cilvēku – pārsvarā tādu, kuru liktenis nabaga kovidpozitīvajam indivīdam nav vienaldzīgs.         

Tātad fiksējam šādas pieejas rezultātu: novembra nogalē, tipiski rudenīgā un ierasti gripozā laikā par gripas pacientiem nav ziņojušas ne ģimenes ārstu prakses, ne slimnīcas.

Vai tiešām pilnīgi visi gripas slimnieki nobijušies guļ mājās zem segas un nebāž ārā degunu? Šaubos. Vienmēr jāņem vērā arī tā sabiedrības daļa, kas par savu veselību rūpējas uz hipohondrijas robežas. Kā ar tiem?

Baidos, ka vienīgais loģiskais secinājums ir tāds: šie cilvēki pie dakteriem ierodas, veic, maigi izsakoties, ne īpaši uzticamos testus un tiek ierakstīti kovidniekos. Tā kā pasaulē neviens īsti nezina, kā efektīvi un droši ārstēt “Covid-19”, šīs sērgas pacientiem lielākoties tiek piemērotas vecās “labās” gripas ārstēšanas metodes. Tās cita starpā ļauj savu sirdsapziņu nomierināt pat viscimperlīgākajam ārstam: pacientam tiek sniegta kvalificēta, patiesībā vislabākā iespējamā palīdzība. Un, ja kas, tad viņš arī izdzīvo (vairāk nekā 99% gadījumu) vai mirst kā “Covid-19” slimnieks. Visi apmierināti – ij izdzīvojušie, ij dakteri, ij valdība, kurai kovidbaiļu uzturēšanai atliek tikai regulāri publiskot kovidstatistiku. Kaut vai ar SPKC starpniecību.  

Un pie viena aicināt nobiedētos un apjukušos iedzīvotājus “ievērot distancēšanos [pamanījāt? – par maskām ne vārda!] ne tikai, lai novērstu inficēšanos ar “Covid-19”, bet arī ar gripu”. Lai gan pēdējās, kā atzīt SPKC, šobrīd Latvijā vienkārši nav!

Tavs komentārs par rakstu: