• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Eirokomisārs Valdis DombrovskisValda Dombrovska attieksme pret "veiksmes stāsta" piemeklētajiem Latvijas nodokļu maksātājiem allaž ir bijusi adekvāta. Ekrānšāviņš no: youtube.com

Nav zināms, kā pieaugs ES dalībvalstu iemaksas pēc «Brexit», bet Latvija jau piekrīt

Lai daļēji kompensētu pēc Lielbritānijas aiziešanas jeb “Brexit” izveidojušos “iztrūkumu” Eiropas Savienības (ES) budžetā, Eiropas Komisija (EK) piedāvās palielināt dalībvalstu iemaksu līmeni no 1% uz “1,1x%” no ES valstu kopējā nacionālā ienākuma, stāsta EK priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga, finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgu savienības jautājumos Valdis Dombrovskis.

Lai gan vēl nav skaidrs ne tikai iemaksu palielināšanas apjoms (ir nosaukti, piemēram, 1,2 un 1,5%), bet pat tas, vai vispār tiks izvēlēts šis mehānisms, Latvijas pārstāvji jau ir paspējuši paziņot, ka “to atbalsta”.

EK priekšlikums varētu tikt publiskots maijā ar konkrētu skaitlisku piedāvājumu, savukārt dalībvalstis var lemt par citu apjomu, kas var arī būt ārpus “1,1x%” no ES kopējā nacionālā ienākuma.

Taujāts, cik liela ietekme šādam piedāvājumam varētu būt uz Latvijas iemaksām ES budžetā, Dombrovskis sacīja, ka par to vēl ir pāragri spriest, un atzīmēja, ka "Brexit" procesā vēl ir daudz nezināmo, kādi tieši būs izstāšanās nosacījumi un kādas saistības ar ES Lielbritānija saglabās.

Savukārt Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Saeimu jau ir informējusi, ka “Latvija atbalsta” ES dalībvalstu iemaksu celšanu, lai segtu iztrūkumu ES budžetā, kas rastos pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES.

1 Komentāri


 1. inita
  2018-02-17

  Latvijas valdiiba ir kaa spunde katrai mucai

Tavs komentārs par rakstu: